Wyprawa na Kilimandżaro - TANZANIA - 7 dni trekkingu + 5 dni SAFARI - 04.02 - 18.02.2024

Wyprawa na Kilimandżaro - TANZANIA - 7 dni trekkingu + 5 dni SAFARI - 04.02 - 18.02.2024

Wyprawa na Kilimandżaro, czyli Dach Afryki będący najwyższym wzniesieniem na Czarnym Lądzie oraz najwyższą wolnostojącą górą na świecie! Trekking na szczyt stanowi nie lada wyzwanie dla miłośnika górskich szlaków. Droga nie należy do najprostszych, ale spojrzenie na panoramę Afryki z wysokości 5895 m n.p.m. wynagrodzi wszelkie trudy i niedogodności podczas 7-dniowej wyprawy. Zwieńczeniem wyjazdu jest niesamowite 5-dniowe safari - Park Narodowy Jeziora Manyara, Park Narodowy Serengeti oraz krater Ngorongoro. UWAGA! Wyjazd oferujemy także w opcji bez safari - CENA: 10 500 zł, termin 04.02 - 14.02.2024.
Termin


Długość wyjazdu
15 dni

Minimalna ilość uczestników
2
Cena za osobę
18 750 zł
lub 10 500 zł bez safari
Masz pytania? Odpowiemy na nie:


Dzień 1: Start podróży
Dzień 1: Start podróży

Wylot z Polski.

Dzień 2: Moshi
Dzień 2: Moshi

Przylatujecie na lotnisko w Kilimandżaro. Transfer z lotniska do hotelu Springlands .Od razu zaczyna się ekscytująco, bo już po zakwaterowaniu w hotelu, będziecie mieli spotkanie z przewodnikiem, na którym zostanie omówiona trasa oraz ważne kwestie odnośnie wyprawy na Kilimandżaro. Tego dnia przygotowujecie się do trekkingu. Nocleg: Springlands hotel - śniadanie i obiad.

Dzień 3: Machame Gate (1800 m n.p.m.) – Machame Camp (3010 m n.p.m.)
Dzień 3: Machame Gate (1800 m n.p.m.) – Machame Camp (3010 m n.p.m.)

Około godziny 07:30  pobudka i śniadanie. Przejazd do Machame Gate. Po zarejestrowaniu się, rozpoczniecie wyprawę na Dach Afryki. Tego dnia, po 6 – godzinnym trekkingu zdobędziecie już pierwszy obóz w Machame, na wysokości 3010mnpm. Wyprawa na Kilimandżaro zaczyna się w lesie tropikalnym w towarzystwie egzotycznych ptaków, małp i innych zwierząt, aby zakończyć ten dzień już powyżej linii drzew, skąd po raz pierwszy zobaczycie szczyt krateru Kibo. Pogoda może okazać się bardzo zmienna, dlatego warto przygotować się na różne ewentualności. Po przybyciu do obozu, będzie czekał na was rozłożony namiot wraz z jadalnią, ciepła kolacja i miska ciepłej wody do umycia. Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 4: Machame Camp (2900 m n.p.m.) – Shira Camp (3840 m n.p.m.)
Dzień 4: Machame Camp (2900 m n.p.m.) – Shira Camp (3840 m n.p.m.)

Wczesna pobudka w obozie Machame. Po porannej toalecie i śniadaniu udacie się na kilkugodzinną dalszą wyprawę na Kilimandżaro. Przez pierwsze 2 godziny trasa wiedzie dość stromo do góry, ale dzięki temu bardzo szybko znajdziecie się ponad linią chmur. Później płaskowyż na 4000 m n.p.m. i lekko w dół. Tego dnia obowiązuje już zasada „pole, pole” – czyli w języku Suahili, powoli. Zbyt szybkie podejście może skutkować chorobą wysokościową. Po około 5 godzinach dotrzecie do Shira Camp na 3 840m, gdzie spędzicie noc. Stąd widać w oddali niesamowitą Mount Meru skąpaną w chmurach. Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 5: Shira Camp (3840 m n.p.m.) – Barranco Camp (3950 m n.p.m.)
Dzień 5: Shira Camp (3840 m n.p.m.) – Barranco Camp (3950 m n.p.m.)

Trasa dzisiejszego dnia wiedzie przez półpustynie i skaliste krajobrazy otaczające Lava Tower, gdzie dojdziecie po ok. 5 godzinach marszu i osiągniecie wysokość 4630m. Na górze będziecie mieli chwilę przerwy na lunch i odpoczynek. Dzisiejszy dzień jest jednym z najtrudniejszych, jak do tej pory. Mogą pojawiać się pierwsze symptomy choroby wysokościowej, duszności i bóle głowy. Jest to jednak bardzo ważny i konieczny dzień górskiej aklimatyzacji. Po lunchu schodzicie na wysokość 3950mnpm  do obozu Barranco. Kolacja i nocleg w obozie. Jesteście już blisko głównego krateru, którego ośnieżone zbocza wzbogacają widok z obozu. Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 6: Barranco Camp (3950 m n.p.m.) - Karanga Camp (4035 m n.p.m.) 
Dzień 6: Barranco Camp (3950 m n.p.m.) - Karanga Camp (4035 m n.p.m.) 

Dziś czeka was dzień aklimatyzacji i 5h trekkingu dolinami i wzniesieniami. Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 7: Barranco Camp (3950 m n.p.m.) – Barafu Camp (4700 m n.p.m.)
Dzień 7: Barranco Camp (3950 m n.p.m.) – Barafu Camp (4700 m n.p.m.)

Po śniadaniu opuszczacie Barranco  i udajecie się do Barafu Camp, gdzie zjecie lunch. Następne godziny przeznaczycie na pakowanie niezbędnych rzeczy i przygotowanie sprzętu do wyprawy na szczyt Kilimanjaro. Około godziny 19:00 położycie się na kilkugodzinną drzemkę, ponieważ dzisiejszej nocy czeka was szczytowe podejście na dach Afryki! W tym obozie może być dość wietrznie, a temperatury nierzadko spadają poniżej zera. Około godziny 23:30, w pełnym rynsztunku, rozpoczniecie ostatnie podejście! Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja.

Dzień 8: Podejście szczytowe (5895 m n.p.m.) – Mweka Camp (3100 m n.p.m.)
Dzień 8: Podejście szczytowe (5895 m n.p.m.) – Mweka Camp (3100 m n.p.m.)

Wyruszacie przez kosmicznie wyglądające nocą wzniesienia i formacje skalne, aby po 6 godzinach dotrzeć do punktu Stella na krawędzi krateru Kibo. Ten odcinek wyprawy na Kilimandżaro jest najtrudniejszym na całej tygodniowej trasie. Ale nie poddawajcie się, bo cel jest już blisko! Po osiągnięciu szczytu Stella – 5685m, będziecie mieli chwilkę na odpoczynek, a wasz trud wspinaczki zostanie wynagrodzony niezapomnianym wschodem słońca. Stąd na szczyt Uhuru macie jakieś półtorej do dwóch godzin, ale w już o wiele łatwiejszym terenie. Na tym odcinku będziecie mijać niesamowite widoki krateru oraz majestatycznych lodowców. Na szczycie pozostaniecie chwilę na gratulacje, uściski i zdjęcia. Po złapaniu oddechu, schodzicie z powrotem do obozu Barafu na śniadanie i odpoczynek. Po drzemce, zjecie lunch i ruszycie dalej w dół do obozu Mweka na kolację i nocleg. Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 9: Mweka Gate – Moshi
Dzień 9: Mweka Gate – Moshi

Po śniadaniu kontynuujecie schodzenie w dół do wioski Mweka. Stamtąd zostaniecie przewiezieni do Springlands Hotel na pyszny, gorący obiad. Czas na relaks i wymianę doświadczeń po wyprawie. Następnie będzie miało miejsce rozdanie certyfikatów ze zdobycia szczytu. Nocleg w Springland Hotel w Moshi.

Dzień 10: Park Narodowy Jeziora Manyara
Dzień 10: Park Narodowy Jeziora Manyara

Dzisiaj jedziecie przez Park Narodowy Jeziora Manyara. Piknik, lasy, małpy, zebry, impale, żyrafy i hipopotamy. Zwierzęta przychodzą ochłodzić się do wody, to idealne miejsce na ich podglądanie. Nocleg Highview Hotel lub podobny / 3 posiłki dziennie.

***opcja lotu balonem i wizyty w wiosce Masajów.

Dzień 11: Park Narodowy Serengeti
Dzień 11: Park Narodowy Serengeti

Cały dzień spędzicie w najpiękniejszych zakamarkach Serengeti i kanionu Olduvai. Tutaj dzień jest elastyczny i zależy od waszych wyborów, poranne i wieczorne safari. Nocleg Wildbeast Lodge lub podobny / 3 posiłki dziennie.

***opcja lotu balonem.

Dzień 12: Park Narodowy Serengeti i krater Ngorongoro
Dzień 12: Park Narodowy Serengeti i krater Ngorongoro

Jazda przez Serengeti, piknik, podziwianie niesamowitych widoków. Nocleg Ngorongoro Wild Camp lub podobny / 3 posiłki dziennie.

***opcja lotu balonem.

Dzień 13: Krater Ngorongoro
Dzień 13: Krater Ngorongoro

Cały dzień spędzicie w kraterze Ngorongoro. Największym tego typu na świecie. To tutaj niesamowita przyroda wita się z leniwymi przechadzkami zwierząt. Unikalny ekosystem pokaże wam również endemiczne gatunki. Z pewnością spotkacie upragnionego nosorożca! Nocleg w Springlands Hotel w Moshi / 3 posiłki dziennie.

Dzień 14: Wylot do kraju
Dzień 14: Wylot do kraju

Dzień wolny na zakup pamiątek lub relaks w hotelowym basenie, a wieczorem transfer na lotnisko w Kilimandżaro. Z bagażem wzbogaconym o nowe doświadczenia wracacie do Polski.

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu o wypoczynek na Zanzibarze.

Dzień 15: Koniec podróży
Dzień 15: Koniec podróży

Przylot do Polski.

W cenie:
 • Zakwaterowanie w Springland Hotel w Moshi, 3 noce – śniadania, obiady, kolacje; 
 • Zakwaterowanie w obozach podczas wyjścia, w dwuosobowych namiotach – wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje, napoje;
 • Zakwaterowanie w Highview Hotel lub podobny, 1 noc - 3 posiłki dziennie
 • Zakwaterowanie w Wildbeast Lodge lub podobny, 1 noc - 3 posiłki dziennie
 • Zakwaterowanie w Ngorongoro Wild Camp lub podobny, 1 noc - 3 posiłki dziennie
 • Pełne wyposażenie kempingowe, karimaty, krzesła, stół, przy większych grupach: namiot – jadalnia
 • Opłaty wstępów do Parków Narodowych;
 • Wykwalifikowani przewodnicy, kucharze i tragarze;
 • Wszystkie transfery;
 • Ubezpieczenie podstawowe w podróży;
 • Składki na TFG/TFP.
Poza ceną:
 • Zwyczajowe napiwki dla kierowców, przewodników, kucharzy i tragarzy;
 • Przeloty  – ok. 3500 - 4500 PLN/os;
 • Wiza (50 USD)
 • Sprzęt trekkingowy, śpiwór itp.
Masz pytania? skontaktuj się z nami
Oddzwonimy!