IRAN FREERIDE SAFARI

IRAN FREERIDE SAFARI

Sporty zimowe to Twoja pasja? Uwielbiasz odkrywać nowe miejscówki do szaleństw na stoku i poza nim? Lubisz lub chciałbyś spróbować jazdy nie tylko na trasie, ale również w dziewiczym puchu i off-piste? Jeśli kręcą Cię właśnie takie rzeczy, to mamy dla Ciebie nie lada gratkę ;-)
Termin
26.02-10.03.2022

Długość wyjazdu
13 dni

Minimalna ilość uczestników
6
Cena za osobę
6770 zł
Masz pytania? Odpowiemy na nie:


Dzień 1:
Dzień 1:

Wylatujemy z Warszawy do Teheranu z jedną przesiadką. Lądujemy następnego dnia.

 

Dzień 2: Dizin
Dzień 2: Dizin

Po wieczornym przylocie do Teheranu, od razu jedziemy do największego resortu narciarskiego w Iranie - Dizin. Zamieszkamy w hotelu przy samych bramkach wejściowych z widokiem na cały kompleks.

Dzień 3 - 6: Freeride w Dizin
Dzień 3 - 6: Freeride w Dizin

Przez kolejne dni eksplorujemy resort Dizin, oferujący wielkie połacie puchu. Przez cały czas mamy do dyspozycji naszego przewodnika i wykorzystując wyciągi jeździmy poza trasami, zakładając piękne linie! Dla osób preferujących jazdę na stoku, nie ma problemu, gdyż cały czas pozostajemy w granicach resortów narciarskich.

Ostatniego dnia, jeśli pogoda pozwoli, przejedziemy pięknym terenem do kolejnego resortu oddalonego o 20 km! Oczywiście na nartach lub snowboardzie ;)

 

 

 

Dzień 7: Shemshak i Darbandsar
Dzień 7: Shemshak i Darbandsar

Przed nami dzień śmigania w dwóch nowych resortach położonych w jednej dolinie. Shemshak i Darbandsar dają wiele ciekawych opcji freeridu, bliżej lub dalej od wyciągów.

 

Dzień 8: Wycieczka skiturowa
Dzień 8: Wycieczka skiturowa

Przed nami całodniowa tura na pobliski szczyt Abak (około 3500m n.p.m.), z którego rozpościera się niesamowity widok na góry Alborz i wulkan Damavand. Czeka nas długi zjazd do hotelu, a na wieczór przeniesiemy się do willi z basenem, która będzie naszym domem na jedną noc :)

Dzień 9: Kashan
Dzień 9: Kashan

Po śniadaniu, przebieramy ciuchy na letnie i jedziemy do Kashan położonego w środkowym Iranie. W mieście znajduje się wiele niesamowitych starych domów i wspaniały ogród – wizytówka miasta. Według chrześcijańskiej tradycji to właśnie z Kaszan wyruszyli Trzej Królowie, kierując się do Betlejem. Choć prawdziwość tej historii jest wątpliwa, wskazuje na duże znaczenie tego miasta na początkach naszej ery. Po krótkim zwiedzaniu, jedziemy do obozu na pustyni na nocleg.

 

Dzień 10: Pustynia Maranjab
Dzień 10: Pustynia Maranjab

Dzisiaj czeka nas „Pustynne Safari“ terenowymi samochodami z napędem na 4 koła. Podczas tej ekscytującej przejażdżki zobaczymy pustynne bezkresy, wydmy i słone jezioro Namak. Wieczorem pojedziemy dalej do Isfahanu.

Dzień 11: Isfahan
Dzień 11: Isfahan

Całodzienne zwiedzanie trzeciego pod względem wielkości miasta Iranu – Isfahan. Przejdziemy przez pachnący przyprawami i przystrojony pięknymi dywanami bazar oraz zaliczymy kilka punktów widokowych na stare miasto.

 

Dzień 12: Isfahan
Dzień 12: Isfahan

Po drugim dniu intensywnego pobytu w Isfahanie, popołudniem transferujemy się w pobliże Teheranu do 4* hotelu przy lotnisku, aby następnego ranka sprawnie dostać się na terminal.

Dzień 13: powrót do Polski
Dzień 13: powrót do Polski

Rankiem wylatujemy do Warszawy z jedną przesiadką. Na miejscu jesteśmy tego samego dnia.

Ważne informacje i wymagania od uczestników:
 1. Wyjazd skierowany jest do osób, które potrafią jeździć na nartach/ snowboardzie, gdyż nie będziemy prowadzić szkoleń z techniki jazdy.
 2. Motywem przewodnim wyjazdu jest jazda poza trasami, w miarę możliwości w miękkim śniegu.
 3. Osoby decydujące się na zjazdy tylko na przygotowanych trasach, będą jeździły na własną rękę.
 4. Pomagamy w wyrobieniu wizy irańskiej, jednakże prosimy upenić się, że w paszporcie uczestnika nie ma wizy izraelskiej (pieczątki wjazdowej)
 5. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany programu ze względów od nas niezależnych, takich jak warunki śniegowe i atmosferyczne.
 6. Uczestnicy obowiązkowo muszą mieć lawinowe ABC. Rekomendujemy dodatkowo plecak lawinowy.
Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie 11 nocy w pokojach dwuosobowych – hotele i pensjonaty ***
 • 6 dni jazdy w resortach narciarskich
 • pełne wyżywienie: śniadania, luchbox, kolacje
 • opiekę pilota z Polski
 • jazdę z przewodnikiem wysokogórskim 
 • program zwiedzania Iranu 
 • wszystkie niezbędne transfery drogowe w Iranie
 • podstawowe ubezpieczenie KL oraz NNW
Cena nie obejmuje:
 • przelotu międzynarodowego: Polska - Teheran - Polska
 • karnetów narciarskich – około 20 € za dzień
 • sprzętu narciarskiego/ snowboardowego i lawinowego ABC – należy mieć własne
 • wiza 75 EUR
 • napiwków
 • wszelkich innych rzeczy nie wymienionych w programie
Masz pytania? skontaktuj się z nami
Oddzwonimy!