IRAN FREERIDE SAFARI 2024/2025

IRAN FREERIDE SAFARI 2024/2025

Sporty zimowe to Twoja pasja? Uwielbiasz odkrywać nowe miejscówki do szaleństw na stoku i poza nim? Lubisz lub chciałbyś spróbować jazdy nie tylko na trasie, ale również w dziewiczym puchu i off-piste? Jeśli kręcą Cię właśnie takie rzeczy, to mamy dla Ciebie nie lada gratkę ;-)
Termin
2024/2025

Długość wyjazdu
13 dni

Minimalna ilość uczestników
7
Cena za osobę
9 000 zł
Masz pytania? Odpowiemy na nie:


Dzień 1: Start
Dzień 1: Start

Wylatujemy z Warszawy do Teheranu z jedną przesiadką. W Teheranie lądujemy wczesnym rankiem, dnia następnego.

 

Dzień 2: Teheran
Dzień 2: Teheran

Po wylądowaniu i załatwieniu kwestii wizowych, pojedziemy do hotelu w górnej części Teheranu. Odpoczniemy po podróży, odwiedzimy bazar oraz tradycyjną perską restaurację.

Dzień 3: Tochal

Po śniadaniu ubieramy strój bojowy, bierzemy sprzęt i wjeżdżamy jedną z nadłuższych kolejek gondolowych świata na Tochal, mierzący prawie 4000m n.p.m.! Spokojnie, nie zdążycie dostać choroby wysokościowej, bo od razu uderzamy na kilkugodzinne backcountry, podczas którego nasz vertical drop wyniesie prawie 2000m! Zjedziemy na drugą stronę masywu, skąd blisko już do naszej następnej miejscówki czyli resortu Dizin. Po drodze mamy czas na zrobienie zakupów, a na miejscu zapoznajemy się z terenem do jazdy i witamy się z naszym przewodnikiem Meysamem. Omawiamy zasady bezpieczeństwa oraz plan na najbliższe dni.

Dzień 4: Freeride w Dizin
Dzień 4: Freeride w Dizin

Pierwsze irańskie śniadanie z widokiem na okazały resort Dizin – to największy Ośrodek, gdzie do dyspozycji mamy 2 gondole, kilka krzeseł i orczyków. Po porannej odprawie z Meysamem, ruszamy na off-piste, a jest gdzie pohasać! Aby nie tracić czasu, codziennie dostajemy lunchbox w góry. Kończymy około 15-16. Kolacja a’la carte w hotelu.

 

 

 

Dzień 5: Freeride w Dizin
Dzień 5: Freeride w Dizin

Działamy off-piste w granicach resortu Dizin. Oprócz przystokowego freeridu, korzystamy z wiedzy przewodnika, aby zakładać świeże linie coraz dalej od wyciągów, a do dolnej stacji wracamy podstawionym autem – genialnie!

Dzień 6: Dizin - Darbandsar
Dzień 6: Dizin - Darbandsar

Pakujemy mandżur, ale… zostawiamy cały bagaż kierowcy, który zawiezie go do Shemshak. My natomiast uzbrojeni w plecaki lawinowe, mamy przed sobą chyba najlepszy zjazd w Iranie – z górnej stacji Dizin (3800m n.p.m.) do dolnej stacji Darbandsar. Widoki miażdżą beret, a fakt, że mijamy po drodze wielkie szczeliny lodowe, dodaje pikanterii! Przejazd zajmuje 2-3 godziny. Po południu meldujemy się w hotelu w Shemshak.

Dzień 7: Freeride w Darbandsar
Dzień 7: Freeride w Darbandsar

Nowy resort, nowe możliwości! Jest mniej wyciągów, ale większe ekspozycje – jest mocniej! Z góry widać Damavand, najwyższy szczyt Iranu (5609m n.p.m.). Nasz hotel położony jest wprost na stoku, ze słonecznym tarasem i wyciągiem startującym spod drzwi.

 

Dzień 8: Podbój szczytu Abak
Dzień 8: Podbój szczytu Abak

Rankiem wjeżdżamy na górną stację, zakładamy splity, foki, rakiety, co kto ma i ruszamy na podbój pobliskiego szczytu Abak – będzie około 800m podejścia, zwieńczonego dłuuugim zjazdem do miasteczka. Kto natomiast woli backcountry z wyciągu (tzw. slackcountry), nie ma problemu – jest tu mnogość możliwości i dwa resorty w jednej dolinie.

Dzień 9: Kashan
Dzień 9: Kashan

Zamieniamy ciuchy zimowe na przewiewne spodnie i koszulki, bo na nizinach temperatura w dzień wynosi około 25 st. C. Poznawanie perskiej kultury zaczynamy od miasteczka Kashan i jego starówki, pełnej majestatycznych domów dawnych bogatych kupców. Nocujemy w pensjonacie w samym centrum.

 

Dzień 10: Pustynia Maranjab
Dzień 10: Pustynia Maranjab

Zaraz po śniadaniu, ruszamy autami 4×4 na pustynne safari, na pustynię Maranjab. Przy odrobinie szczęścia spotkamy ostatnie dziko żyjące wielbłądy. Rozbijemy obóz, gdzie zjemy przygotowany na miejscu lunch i schronimy się przed palącym słońcem. Po południu wejdziemy na najwyższą wydmę, aby stamtąd podziwiać zachód słońca. Wieczorem będziemy już w Isfahanie.

Dzień 11: Isfahan
Dzień 11: Isfahan

Dwa dni na poznanie najbogatszego kulturalnie miasta Iranu to mało, ale wyciśniemy z tego ile się da, a nasz przewodnik Farshid zadba o to aby nie było banalnie

Dzień 12: Wylot z Teheranu
Dzień 12: Wylot z Teheranu

Po drugim dniu intensywnego pobytu w Isfahanie, wieczorem transferujemy się na lotnisko w Teheranie, aby w nocy wylecieć w kierunku Polski.

Dzień 13: Powrót do kraju
Dzień 13: Powrót do kraju

W Warszawie lądujemy po południu.

Ważne informacje i wymagania od uczestników:
 1. Wyjazd skierowany jest do osób, które potrafią jeździć na nartach/ snowboardzie, gdyż nie będziemy prowadzić szkoleń z techniki jazdy.
 2. Motywem przewodnim wyjazdu jest jazda poza trasami, w miarę możliwości w miękkim śniegu.
 3. Osoby decydujące się na zjazdy tylko na przygotowanych trasach, będą jeździły na własną rękę.
 4. Pomagamy w wyrobieniu wizy irańskiej, jednakże prosimy upenić się, że w paszporcie uczestnika nie ma wizy izraelskiej (pieczątki wjazdowej)
 5. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany programu ze względów od nas niezależnych, takich jak warunki śniegowe i atmosferyczne.
 6. Uczestnicy obowiązkowo muszą mieć lawinowe ABC. Rekomendujemy dodatkowo plecak lawinowy.
Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie 10 nocy w pokojach dwuosobowych – hotele 3*, 4*
 • 6 dni jazdy w resortach narciarskich
 • pełne wyżywienie: śniadania, luchbox, kolacje
 • opiekę pilota z Polski
 • jazdę z przewodnikiem wysokogórskim 
 • program zwiedzania Iranu (Kaszan i Isfahan)
 • całodniowe pustynne safari autami 4×4
 • wszystkie niezbędne transfery drogowe w Iranie
 • podstawowe ubezpieczenie KL oraz NNW
Cena nie obejmuje:
 • przelotu międzynarodowego: Polska - Teheran - Polska
 • karnetów narciarskich – około 12 € za dzień
 • sprzętu narciarskiego/ snowboardowego i lawinowego ABC – należy mieć własne
 • wiza ok.90 EUR
 • napiwków
 • wszelkich innych rzeczy nie wymienionych w programie
Masz pytania? skontaktuj się z nami
Oddzwonimy!