UKRAINA - Kijów i Czarnobyl

UKRAINA - Kijów i Czarnobyl

Zapraszamy na City break, podczas którego oczarujesz się wschodnią duszą Kijowa, poznając jego najciekawsze i najpiękniejsze zakamarki, a zarazem doświadczysz tragicznej historii spacerując po Zonie w Czarnobylu.
Termin
Wyjazd zorganizujemy w dowolnie wybranym terminie

Długość wyjazdu
3 dni

Minimalna ilość uczestników
2
Cena za osobę
990 zł
Masz pytania? Odpowiemy na nie:


Dzień 1: Kijów
Dzień 1: Kijów

Po przylocie do Kijowa i po formalnościach granicznych przejedziecie do hotelu. Następnie z lokalnym przewodnikiem udacie się odkryć zakamarki i najciekawsze obiekty miasta. Zwiedzicie m.in.: Arsenalna Metro (najgłębsze metro świata), Park Maryjski i Parlament, Majdan, Sobór Mądrości Bożej, Wzgórze Wołodymirskie, stare miasto.

Dzień 2: Czarnobyl
Dzień 2: Czarnobyl

Dzisiaj czeka Was całodzienna wycieczka do Czarnobyla. Wyjazd o 8 rano, a po 2h dotrzeice do Zony. Najpierw zobaczycie miasteczko Czarnobyl - w pełni zamieszkałe, pomnik Lenina, pomnik strażaków, maszyn używanych podczas likwidacji. Z daleka zobaczycie srebrny sarkofag nad reaktorem nr 4. Objedziecie ze wszystkich stron elektrownię, po drodze zobaczycie zatrzymaną budowę reaktorów 5 i 6 oraz komina chłodzącego. Pojedziecie pod sam sarkofag sprawdzając promieniowanie. Następnie zjecie obiad w lokalnej kantynie, gdzie codziennie stołuje się ponad 2000 pracowników całej strefy. Popołudnie to długi spacer po zakamarkach opuszczonej Prypeci. Zabierzemy was do opuszczonej szkoły, na basen, boisko do koszykówki, zobaczycie resztki stadionu, sklepów, hoteli i restauracji, gdzie ludzie porzucili z dnia na dzień wszystko co mieli. Na koniec zobaczycie niesamowity system anten radzieckich zbudowanych do wykrywania pocisków balistycznych zwany DUGA - to trzeba zobaczyć. Przy wyjeździe ze strefy przejdziecie wraz z naszym busikiem kontrole radiacyjne, więc miejcie się na baczności!

Wieczorem możecie wybrać się do Art Zavod  - niezwyke klimatycznego miejsca spotkań, bogatego w wydarzenia kulturalne, nierzadko uświetniane przez miejscowych muzyków i dj'ów. 
 

Dzień 3: Kijów
Dzień 3: Kijów

Zostawiamy Wam czas wolny, aż do transferu na lotnisko. Możecie odwiedzić Ławrę Peczerską, sięgający średniowiecza kompleks świątyń cerkiewnych skąd przejdziecie spacerem pod 96 metrową statuę chwały i zdecydowanie warte odwiedzenia muzeum II wojny światowej i Majdanu.
Pamiętajcie, że również jedną z opcji którą możemy dla was zorganizować to wizyta w dawnej Willi Prezydenta Janukowycza, czyli obecne Muzeum Korupcji.

W cenie:
  • 2 noclegi w hotelu/prywatnym apartamencie w Kijowie
  • transfery lotniskowe;
  • 1 dzień zwiedzanie Kijowa z przewodnikiem;
  • całodniowa wycieczka do Czarnobyla z obiadem, z angielsko- lub polskojęzycznym przewodnikiem;
  • ubezpieczenie KL/NW;
  • TravelPack - indywidualny przewodnik, mapy i vouchery
Poza ceną:
  • przeloty Polska - Kijów - Polska (200-400 zł);
  • wyżywienie;
  • wydatki własne;
  • nieobligatoryjne napiwki
Masz pytania? skontaktuj się z nami
Oddzwonimy!