TAJLANDIA / LAOS / KAMBODŻA - Nirwana w Tajlandii, Laosie i Kambodży

TAJLANDIA / LAOS / KAMBODŻA - Nirwana w Tajlandii, Laosie i Kambodży

Zapraszamy Was w niezwykłą podróż do Azji Południowo-Wschodniej. W czasie trwającej ponad dwa tygodnie wyprawy pokażemy Wam najpiękniejsze zakątki Tajlandii, Laosu i Kambodży. Przygotowaliśmy bardzo różnorodny program zwiedzania – zobaczycie najwspanialsze buddyjskie świątynie, zachwycającą przyrodę i krajobrazy, będziecie mogli przyjrzeć się życiu lokalnej ludności. Na koniec czeka Was odpoczynek na bajkowych plażach południowej Tajlandii…
Termin
Czekamy na otwarcie Azji

Długość wyjazdu
20 dni

Minimalna ilość uczestników
2
Cena za osobę
8 550 zł
Masz pytania? Odpowiemy na nie:


Dzień 1:
Dzień 1:

Przylot do Bangkoku, czas na aklimatyzację i odpoczynek po locie.

Dzień 2:
Dzień 2:

Rankiem wyruszacie na zwiedzanie stolicy Tajlandii. Rozpoczniecie od odwiedzin kompleksu Wielkiego Pałacu Królewskiego. Zobaczycie ociekające złotem świątynie i pomieszczenia królewskiego. Następnie czeka Was wizyta u Leżącego Buddy. Po południu odkryjecie piękno miasta płynąc łódką Kanałami Thonburi. Podczas rejsu zatrzymacie się przy świątyni Arun (Wat Arun).

 

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 3:
Dzień 3:

Na ten dzień zaplanowaliśmy dla Was wyjazd do dawnej stolicy Syjamu – miasta Ayutthaya znanego dziś głównie z pięknych ruin. Historyczne dziedzictwo tego miejsca odkryjecie w trakcie wycieczki rowerowej. W południe wsiądziecie na pokład tradycyjnej barki z której obserwować będziecie kolejne majestatyczne świątynie buddyjskie oraz słonie. Późnym popołudniem wracacie do Bangkoku.

 

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 4:
Dzień 4:

Rano czas wolny na własne spacery po Bangkoku. Następnie wylot do miasta Chiang Mai. Po przylocie poznawanie regionu rozpoczniecie od przejazdu rikszą na wielobarwny lokalny targ. Następnie wybierzecie się na wzgórze Doi Suthep, na którym zlokalizowana jest jedna z najsłynniejszych buddyjskich świątyń Tajlandii. Z tego miejsca roztacza się także piękny widok na miasto Chiang Mai. Popołudnie to Wasz czas wolny.

 

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 5:
Dzień 5:

Tego dnia czeka Was całodzienna wizyta w rezerwacie słoni. Będzie to wspaniała okazja, by poznać i zrozumieć codzienne zachowania tych wyjątkowych zwierząt. Będziecie mieli możliwość przejażdżki na grzbiecie słonia oraz ich nakarmienia.

 

Wyżywienie: śniadanie i obiad

Dzień 6:
Dzień 6:

Dziś zobaczycie tzw. Złoty Trójkąt – krainę, w której spotykają się granice Tajlandii, Birmy i Laosu. Kiedyś słynęła z uprawy opium, dziś z zapierających dech w piersiach widoków i muzeum tej rośliny. Po południu odwiedzicie starożytne miasto Chiang Saen oraz wioskę zamieszkiwaną przez szczep Akha.

 

Wyżywienie: śniadanie

Dni 7-8
Dni 7-8

Z Tajlandii do Laosu dotrzecie w nietypowy jak dla Europejczyka sposób – czeka Was rejs po Mekongu pośród przepięknych krajobrazów. W trakcie rejsu postój na nocleg w Pakbeng oraz zwiedzanie jaskiń Pak Ou. Wieczorem drugiego dnia rejsu dotrzecie do celu podróży – dawnej stolicy Laosu Luang Prabang.

 

Wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje

Dzień 9:
Dzień 9:

Czas na całodzienne zwiedzanie Luang Prabang. Przed Wami wizyty w pięknych świątyniach miasta, w tym w najbardziej wyjątkowej – Wat Xieng Thong.

 

Wyżywienie: śniadanie i obiad

Dzień 10:
Dzień 10:

Wczesnym rankiem będziecie świadkami jednej z najbardziej osobliwych tradycji na świecie – zobaczycie poranną procesję mnichów buddyjskich. W ciągu dnia odwiedzicie m.in. dawny Pałac Królewski, zażyjecie kąpieli wśród wodospadów Khouang Sy oraz będziecie mogli rozkoszować się majestatyczny widokiem na miasto i Mekong z góry Phousi.

 

Wyżywienie: śniadanie, obiad

Dzień 11:
Dzień 11:

Rano będziecie mogli jeszcze pospacerować po Luang Prabang. Następnie przejedziecie na lotnisko, by polecieć do miasta Siem Reap w Kambodży. Po przylocie czas na aklimatyzację w nowym kraju.

 

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 12:
Dzień 12:

Przed południem poznacie słynne kambodżańskie świątynie – tajemniczą Bajon i pieczołowicie odrestaurowaną Baphuon. Następnie wizyta w dumie Kambodży – Angkor Wat. Popołudnie przeznaczycie na poznanie historii i podziwianie tego obiektu. Wieczorem zachód słońca na wzgórzu Phnom Bakheng, z którego roztacza się piękny widok na Angkor Wat.  

 

Wyżywienie: śniadanie i obiad

Dzień 13:
Dzień 13:

Kolejny dzień odkrywania bogactw architektonicznych i naturalnych Kambodży. Odwiedzicie wiele wyjątkowych świątyń na czele z fascynującą świątynią Ta Prohm. W planach jest także wizyta w kambodżańskiej wiosce słynącej z produkcji złotego jedwabiu.

 

Wyżywienie: śniadanie i obiad

Dzień 14:
Dzień 14:

Wczesnym rankiem wyruszycie do wioski Kompong Khleang, której mieszkańcy żyją w domkach na jeziorze. Płynąc łódką będziecie mogli obserwować ich codzienne życie oraz  zwyczaje związane z rybołówstwem. Następnie powrót do Siem Reap, chwila odpoczynku i wylot do Bangkoku, by w nim przesiąść się do samolotu lecącego na rajską wyspę Ko Phi Phi.

 

Wyżywienie: śniadanie

Dni 15-19:
Dni 15-19:

Te dni spędzicie na wyspach Ko Phi Phi oraz Ko Ngai. Do wyboru mnóstwo aktywności lub relaks w cieniu palmy.

 

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 20:
Dzień 20:

Wasz pożegnalny dzień w Tajlandii. Możecie nacieszyć się jeszcze rajskimi krajobrazami, a wieczorem zabierzemy Was na lotnisko, by wrócić do Polski

 

Wyżywienie: śniadanie

W cenie:
  • transfery lądowe i wodne,
  • hotele 3*,
  • wyżywienie wg programu,
  • opieka anglojęzycznych przewodników lokalnych,
  • bilety wstępu do miejsc z oferty,
  • ubezpieczenie KL i NW
Poza ceną:
  • napiwki,
  • wizy do Laosu i Kambodży (ok. 260 zł),
  • wyżywienie niewymienione (ok. 30 zł/os dziennie),
  • przeloty (Polska – Bangkok – Polska ok. 2 000 – 2 500 zł/os; trzy przeloty wewnętrzne ok. 2 250 zł/os)
Masz pytania? skontaktuj się z nami
Oddzwonimy!