ROSJA - Zaskakujące piękno Rosji

ROSJA - Zaskakujące piękno Rosji

Rosja to fascynujący kraj wielkich kontrastów, nieprzebranych bogactw przyrodniczych i kulturowych. Zobaczycie zarówno megalopolis Moskwę, jak i zapomniane przez Boga i ludzi kaukaskie wioski; czeka Was kilkudniowy rejs po najdłuższej rzece Europy – Wołdze oraz wypoczynek w podzwrotnikowym klimacie w Soczi. W planach również smakowanie różnorodnej jak sama Rosja kuchni.
Termin
Wyjazd zorganizujemy w wybranym przez Państwa terminie.

Długość wyjazdu
14 dni

Minimalna ilość uczestników
2
Cena za osobę
8 000 zł
Dopłata do pokoju jednoosobowego
1200 zł
Masz pytania? Odpowiemy na nie:


Dzień 1:
Dzień 1:

Wczesnym popołudniem przylot do Moskwy. Po zakwaterowaniu ruszacie na zwiedzanie jednego z największych miast świata. Rozpoczniecie od serca Moskwy – Placu Czerwonego, na którym znajduje się m.in. bajkowa cerkiew Wasyla Błogosławionego (z zewnątrz). Później spacer reprezentacyjną ulicą Moskwy – Starym Arbatem. W trakcie spaceru czas na pierwszy kontakt z rosyjską kuchnią. Wieczorem zwiedzacie Moskwę podziemną – czekają na Was onieśmielające przepychem stacje moskiewskiego metra.

 

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 2:
Dzień 2:

Rankiem ustawiamy się w kolejce, by „oddać cześć” Leninowi w jego słynnym mauzoleum. Następnie udajecie się do religijnego i politycznego centrum Rosji – zwiedzacie cerkwie na Kremlu oraz widzicie z bliska budynek, w którym urzęduje prezydent. Po południu czas na sztukę – wizyta w Galerii Treriakowskiej. Na zakończenie dnia wejście do odbudowanego Soboru Chrystusa Zbawiciela.

 

Wyżywienie: śniadanie

Dni 3 - 5:
Dni 3 - 5:

Po śniadaniu udajecie się do portu skąd odpływacie w 3-dniowy rejs statkiem wycieczkowym wśród pięknej nadwołżańskiej scenerii. W trakcie rejsu opuścicie pokład, by poznać stare ruskie miasto – Uglicz. Na statku zapewnione jest wyżywienie i rozmaite atrakcje. Powrót do Moskwy 5. dnia wieczorem.

 

Wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje

Dzień 6:
Dzień 6:

Rano wylot do miejscowości Mineralne Wody – popularnego wśród Rosjan kurortu uzdrowiskowego na Północnym Kaukazie. Po zakwaterowaniu w hotelu zabierzemy Was do Piatigorska. Nazwa tej miejscowości wskazuje na jej górski charakter. W programie zwiedzania m.in. piękny park miejski, jezioro Prowal i wspaniała panorama miasta z góry Maszuk.  

 

Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

Dzień 7:
Dzień 7:

Dziś przejazd do kolejnego większego miasta w rosyjskiej części Kaukazu – Kisłowodzka. Po drodze zatrzymamy się, by zachwycić się widokiem Miodowych Wodospadów. Spędzimy tam dłuższą chwilę napawając się ich widokiem. Odwiedzicie także park etnograficzny, w którym dowiedzie się wielu interesujących faktów o życiu na Kaukazie. Na koniec dnia wizyta w Herbacianym Domku, w którym będziecie mogli zakosztować specjałów lokalnej kuchni takich jak konfitura z traw i nabyć rękodzieło. Nocleg w Kisłowodzku.

 

Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

Dzień 8:

Zaznajamiamy się z atmosferą kurortu uzdrowiskowego Kisłowodzka. Przewidzieliśmy dla Was spacer po mieście i jego pięknych parkach a także wyjazd gondolą na górujący nad Kisłowodzkiem szczyt „Małe siodło”. Podczas spaceru będziecie raczyć się słynną wodą mineralną „Narzan”.

Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

Dzień 9:
Dzień 9:

Dzisiejszy dzień to całodzienna wyprawa w celu odkrycia piękna i majestatu gór Kaukaz. Zabierzemy Was gondolą na Polanę Azau, zimą będącą popularną stacją narciarską, natomiast latem dostarczającą niezapomnianych widoków. Następnie wędrówka wśród malowniczych krajobrazów aż do źródeł kwaśnej wody mineralnej. Osiągniemy wysokość ponad 4 000 m n.p.m! Na nocleg wracamy do Piatigorska.

Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

Dzień 10:

Wśród wysokogórskich krajobrazów wyruszycie z Piatigorska na dalszy ciąg poznawania północnej strony Kaukazu. Na początek jedno z bardziej zdumiewających miejsc na ziemi – Błękitne Jezioro. Później poznacie uroki republiki Kabardo-Bałkarii – miasto Nalczyk, Czegemskie Wodospady, a dla chętnych – rosyjskie termy z wodą mineralną. Następnie powrót do Mineralnych Wód, czas na własne spacery i zakupy. Wieczorem transfer na stację kolejową. W wagonie sypialnym nocnego pociągu wyruszacie na zasłużony odpoczynek na wybrzeże Morza Czarnego.

Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

Dni 11 - 14:

Rankiem przyjazd do Soczi. Czekają Was 4 dni wypoczynku w subtropikalnym klimacie. Zaproponujemy Wam szereg fakultatywnych aktywności i atrakcji w okolicy nasyconej bogactwem naturalnym i interesującymi obiektami oraz możliwość plażowania i kąpieli.

Wyżywienie: śniadania

W cenie:
 • Hotele 3* z wymienionym wyżywieniem,
 • rejs statkiem wycieczkowym po Wołdze,
 • przelot wewnętrzny Moskwa – Mineralne Wody,
 • przejazd pociągiem na trasie Mineralne Wody – Soczi,
 • pozostałe transfery lądowe,
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika w trakcie całego wyjazdu oraz przewodnika lokalnego na Kaukazie,
 • bilety wstępu do miejsc z oferty i na komunikację miejską w Moskwie,
 • wiza
Poza ceną:
 • napiwki dla kierowcy i pilota,
 • wyżywienie niewymienione (ok. 50 zł/os dziennie),
 • przeloty Polska – Rosja – Polska ok. 2 000 – 2 500 zł/os
Masz pytania? skontaktuj się z nami
Oddzwonimy!