MEKSYK - północne rubieże i wypoczynek w Kalifornii

MEKSYK - północne rubieże i wypoczynek w Kalifornii

Zapraszamy na meksykańską podróż szytą na miarę twoich oczekiwań. Poznajcie z nami Meksyk pełen barw i niecodziennych pejzaży. Niezapomnianych wrażeń dostarczy Wam przejazd pociągiem El Chepe, a widoki na Kanion Miedziany na długo zapadną w Waszej pamięci. Zwieńczeniem podróży będzie błogi relaks w Kalifornii Dolnej.
Termin
Wyjazd zorganizujemy w wybranym przez Państwa terminie.

Długość wyjazdu
14 dni

Minimalna ilość uczestników
4
Cena za osobę
12 150 zł
Masz pytania? Odpowiemy na nie:


Dzień 1 - Miasto Meksyk
Dzień 1 - Miasto Meksyk

Przylatujecie do Meksyku. Po przejściu formalności granicznych spotkacie się z naszym przewodnikiem i przejedziecie do hotelu w Mieście Meksyk na zakwaterowanie, kolację i nocleg.

Dzień 2 - Miasto Meksyk - Teotihuacan
Dzień 2 - Miasto Meksyk - Teotihuacan

Po śniadaniu odwiedzicie religijne serce kraju – Bazylikę Matki Bożej z Guadelupe, uznawaną za największe sanktuarium maryjne na świecie. Następnie nastąpi przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan – „ miejsca gdzie rodzą się Bogowie”, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Tam czeka was spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Następnie udacie się z wizytą do warsztatu obróbki magicznego kamienia Azteków - obsydianu, zdegustujecie napój pulque i tequilę oraz  zjecie obiad w lokalnej restauracji.

Powrót do hotelu.

Dzień 3 - Miasto Meksyk
Dzień 3 - Miasto Meksyk

Dzień rozpoczniecie od przejazdu na jeden z największych placów na świecie, główny plac Miasta Meksyk tzw. Zocalo, gdzie zwiedzicie budowany przez ponad 300 lat Kościół Katedralny, pozostałości Templo Mayor, gdzie według Azteków znajdowało sie centrum wszechświata, a także Pałac Prezydencki, w którym znajdują się słynne murale Diego Riviery przedstawiające historię Meksyku. Ponadto będziecie mieli okazję zobaczyć jedno z najlepszych muzeów archeologicznych świata, Museo de Antropología y Historia, z bogatą kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Następnie przejedziecie do dzielnicy Xochimilco, w której znajdują się wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tzw. pływające kolorowe ogrody. Tam też odbędziecie rejs zbudowanymi przez Azteków kanałami przy dźwięku muzyki mariachi. Na łodziach zjecie również obiad.

Powrót do hotelu.

Dzień 4 - Puebla
Dzień 4 - Puebla

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziecie malowniczą trasą z widokiem na ośnieżone wulkany Popocatepetl i Iztaccihuatl. Po drodze odwiedzicie miasteczko Cholula, które posiada największą pod względem objętości, piramidę na świecie. Dla wytrwałych będzie istniała możliwość wejścia na piramidę. Później udacie się z wizytą do Tonantzintla - pięknym kościółku w stylu baroku folklorystycznego symbolu konkwisty i synkretyzmu religijnego. Dalsze podróżowanie ponownie odbędziecie malowniczą, porośniętą kaktusami trasą do jednego z piękniejszych miast Meksyku, zwanego “Miastem Aniołów", ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II – Puebli

Kolacja i nocleg w Puebla.

Dzień 5 - Tepotztlan – Cacahuamilpa - Taxco
Dzień 5 - Tepotztlan – Cacahuamilpa - Taxco

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziecie do Tepotztlan, gdzie zabierzemy was na krótki spacer zakończony wizytą na miejscowym targu. Dalej przejdziecie do systemu jaskiń w Cacahuamilpa największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe nastrojowo podświetlane. Na nocleg zajedziecie do górniczego Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra".

Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 6 - Taxco - Miasto Meksyk
Dzień 6 - Taxco - Miasto Meksyk

Dzień rozpoczniecie od zwiedzania sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjedziecie na punkty widokowe, przespacerujecie się po krętych uliczkach i zwiedzicie przepiękny kolonialny kościół Santa Prisca.  Następnie udacie się w drogę powrotną do Miasta Meksyk na kolację i nocleg.

Dzień 7 - Chihuahua
Dzień 7 - Chihuahua

Po śniadaniu udacie się na lotnisko, skąd nastąpi przelot do miasta Chihuahua, leżącego na północy kraju niedaleko granicy z USA. Zwiedzanie centrum historycznego i Muzeum Pancho Villa, jednego z bohaterów rewolucji Meksykańskiej z 1910 roku.

Kolacja i nocleg w Chihuahua.

Dzień 8 - Creel
Dzień 8 - Creel

Dzisiaj przejedziecie do jednej z wielu wspólnot mennonitów (amiszów), którzy osiedlili się lata temu w okolicach Chihuahua. Będziecie tam mieli okazję do spróbowania ich sławnego na cały świat sera.

Przejazd do Creel na kolację i nocleg.

Dzień 9 - Barranca del Cobre - Divisadero
Dzień 9 - Barranca del Cobre - Divisadero

Przygotujcie się na dzień nie małych atrakcji. Rozpoczniecie od przejazdu w kierunku majestatycznego Miedzianego Kanionu (Barranca del Cobre). Po drodze odbędziecie krótki spacer nad jeziorem Arareko, odwiedzicie Jaskinie Indian Tarahumaras, a przy okazji będziecie mieli okazję do podziwianie pięknych formacji skalnych w Dolinach Grzybów i Mnichów. Następnie weźmiemy was na trekking do jednych z najpiękniejszych wodospadów na terenie Kanionu Cusarare i podziwianie niezwykle majestatycznego Miedzianego Kanionu z kilku punktów widokowych.

Przejazd do  Divisadero na kolację i nocleg.

Dzień 10 - La Paz
Dzień 10 - La Paz

Po śniadaniu przejedziecie na dworzec kolejowy, gdzie przesiądziecie się na pociąg El Chepe którym odbędziecie podróż do Los Mochis. Po drodze doświadczycie niezapomnianych widoków gór, przepaści, czy wiszących mostów. Następnie czeka was nocny rejs promem na Półwysep Kalifornijski do La Paz.

Kolacja i nocleg na promie.

Dzień 11 - Todos Santos - Los Cabos
Dzień 11 - Todos Santos - Los Cabos

Dzisiaj przejedziecie do  niezwykle uroczego miasteczka kalifornijskiego Todos Santos, kolebki wielu utalentowanych pisarzy, rzeźbiarzy, rzemieślników oraz poetów, gdzie znajduje się między innymi hotel California, rozsławiony przez zespół The Eagles. Następnie udacie się do hotelu w Los Cabos, na wybrzeżu, na wypoczynek all-inclusive.

Dni 12-13 - Los Cabos
Dni 12-13 - Los Cabos

Wypoczynek all inclusive

Dzień 14
Dzień 14

Transfer na lotnisko i przelot do Miasta Meksyk, a następnie wylot do Europy.

W cenie:
 • hotele 4*, według lokalnej kategorii;
 • śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Los Cabos;
 • napiwki w hotelach i restauracjach;
 • transfery i transport klimatyzowanym autobusem;
 • bilety na El Chepe;
 • bilety na prom do La Paz w kajutach 2-3 osobowych z kolacją;
 • bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu;
 • polskojęzyczny przewodnik - pilot;
 • ubezpieczenie KL i NNW
Poza ceną:
 • napoje do posiłków, oprócz opcji all inclusive;
 • napiwki dla kierowcy i przewodnika (ok 30 usd/pax);
 • przelot z/do Polski
 • bilety lotnicze MEX - Chihuahua, Los Cabos - MEX
Masz pytania? skontaktuj się z nami
Oddzwonimy!