KUBA - Autentica Cuba

KUBA - Autentica Cuba

Kuba to kraj w którym możemy znaleźć absolutnie wszystko. Postkolonialne miasta, takie jak Trinidad, Hawana, czy Cienfuegos ukażą nam historię tej niesamowitej wyspy. Podążając śladami Krzysztofa Kolumba, możemy wejść do dżungli, spotkać się z Indianami, zerwać kwitnące na wolności orchidee, a potem posmakować prawdziwej kawy prosto z plantacji.
Termin
Wyjazd zorganizujemy w wybranym przez Państwa terminie.

Długość wyjazdu
10 dni

Minimalna ilość uczestników
2
Cena za osobę
6 590 zł
Masz pytania? Odpowiemy na nie:


Dzień 1 – Havana
Dzień 1 – Havana

Przylatujecie do Hawany, a po przejściu formalności granicznych zostaniecie przewiezieni na nocleg do casa particular. Odpoczynek i aklimatyzacja.

Dzień 2 - Havana
Dzień 2 - Havana

Po śniadaniu odkryjecie piękno i sekrety Hawany. Zobaczycie zabytki wpisane listę UNESCO i przespacerujecie się po urokliwych uliczkach i placykach Starego Miasta. Kolejne miejsca warte zobaczenia to Park Centralny, Kapitol i Malecon oraz nowoczesna Hawana z Placem Rewolucji i Uniwersytetem Hawany. Największe smaczki zostaną dla was na koniec, gdyż teraz odwiedzicie słynne Muzeum Rumu połączone z degustacją. Wieczór pozostaje do waszej dyspozycji.

 

 Wyżywienie: śniadanie

Dzień 3 - Viñales
Dzień 3 - Viñales

Przygotujcie się na dzień pełen przygód. Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziecie do Doliny Viñales, gdzie czeka was przejażdżka konna, pośród dziewiczych krajobrazów, mogotów i pól tytoniowych. Następnie zatrzymacie się przy jednym z najbardziej spektakularnych punktów widokowych na dolinę. Ponadto odwiedzicie fabrykę cygar gdzie będziecie świadkami całej produkcji.

 

Wyżywienie: śniadanie i lunch

Dzień 4 – Cienfuegos
Dzień 4 – Cienfuegos

Po śniadaniu przejedziecie do Cienfuegos. Niesamowita architektura i klimat południowoamerykański będą wam towarzyszyć przy całodziennym zwiedzaniu kolonialnej perły Kuby. Odwiedzicie Parque Jose Marti z łukiem tryumfalnym, Palacio del Valle wybudowany w arabskim stylu z wyraźnymi wpływami gotyku, romanizmu, baroku i mudejar. Kontynuujecie wizytą w Terry Theatre, a na koniec złapiecie prom do Castillo de Jagua. Tam zobaczycie twierdzę zbudowaną z polecenia hiszpańskiego króla Filipa V, a z niej zachwycający widok na zatokę.

Powrót do hotelu.

 

Wyżywienie: śniadanie

Dzien 5 – Trynidad
Dzien 5 – Trynidad

Po śniadaniu przejedziecie do najlepiej zachowanego, kolonialnego miasteczka Trynidad. Jego starówka została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1988 roku.

W tym wczesno kolonialnym mieście zobaczycie kościół Świętej Trójcy, ze wspaniałym ołtarzem zdobionym kamieniami szlachetnymi oraz 300-letnimi malowidłami, ponadto Plaza Mayor, Cantero Palace, Brunet Palace. Na koniec odwiedzicie słynną Canchanchara Taberna i będziecie mieli okazję do spróbowania ich  specjału Canchanchara Cocktail.

 

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 6: Góry Escambray
Dzień 6: Góry Escambray

Dzisiaj ruszacie na podbój gór Escambray, znanych ze swej flory i fauny oraz unikalnego mikroklimatu, dzięki czemu tropikalne upały nie będą wam straszne. Podczas całodziennego zwiedzania zobaczycie tereny słynące z produkcji kawy i będziecie mogli jej zakosztować w Casa del Cafe. Następnie przejdziecie 5 kilometrowym szlakiem „Centinelas del rio melodioso”, jednak wasze trudy zostaną wynagrodzone widokiem rzeki Melodios z niezwykłymi kaskadami i stawami. Następnie zjecie lunch w restauracji otoczonej przez piękne ogrody.

Powrót do Trynidadu na nocleg.

 

Wyżywienie: śniadanie i lunch

Dzień 7 – Santa Clara – Cayo Santa Maria
Dzień 7 – Santa Clara – Cayo Santa Maria

Po śniadaniu opuszczacie klimatyczny Trynidad i przejeżdżacie w kierunku Cayo Santa Maria. W drodze zatrzymacie się w miejscowości Santa Clara, znanego dziś głównie za sprawą działalności Che Guevary. Odwiedzicie tam jego mauzoleum oraz poznacie historię słynnego pociągu. Następnie kontynuujecie przejazd do hotelu, położonego pośród idyllicznych krajobrazów niekończących się białych plaż i niezwykle turkusowej wody.

 

Wyżywienie: all inclusive

Dzień 8-9 – Cayo Santa Maria
Dzień 8-9 – Cayo Santa Maria

Spędzicie dwa dni błogiego, niczym niezmąconego relaksu na bajecznych plażach Cayo Santa Maria.

 

Wyżywienie: all inclusive

Dzień 10 - Havana
Dzień 10 - Havana

To już ostatnie chwile na wypoczynek i zakupy, bo popołudniu jedziecie na lotnisko w Hawanie (godzina transferu jest uzależniona od godziny wylotu do Polski).

W cenie:

 

 • zakwaterowanie podczas objazdu w casas particulares ze śniadaniami;
 • zakwaterowanie na Cayo Santa Maria w hotelu 3* z all inclusive;
 • transfery lotniskowe;
 • opieka anglojęzycznego pilota;
 • przewodnicy lokalni;
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
 • ubezpieczenie KL i NNW;
 • karta turysty
Poza ceną:
 • napiwki dla kierowcy i pilota,
 • wyżywienie niewymienione (ok. 50 zł/os dziennie),
 • przeloty Polska – Kuba – Polska ok.  2 500 – 3 000 zł/os,
 • opłata wylotowa ok. 100zł/os
Masz pytania? skontaktuj się z nami
Oddzwonimy!