KANADA - Self drive

KANADA - Self drive

Kanada, jako drugie największe państwo świata, oferuje niezliczone bogactwo i różnorodność swoich terenów. Na wschodzie zobaczymy największe metropolie - wielokulturowe i tętniące życiem. Na zachodzie zachwycimy się niezwykłą przyrodą . Skończymy w Vancouver, które ma w sobie coś z megalomanii wschodnich miast, a jednocześnie onieśmiela pięknymi widokami.
Termin
Wyjazd zorganizujemy w wybranym przez Państwa terminie.

Długość wyjazdu
12 dni

Minimalna ilość uczestników
2
Cena za osobę
7 990 zł
Masz pytania? Odpowiemy na nie:


Dzień 1:
Dzień 1:

Przylatujecie do Toronto w godzinach wieczornych i po przejściu wszystkich formalności granicznych odbieracie samochód i jedziecie prosto do hotelu na zasłużony odpoczynek po podróży.

Dzień 2:
Dzień 2:

Czas poznać największe miasto Kanady! Przechadzając się po Distillery zobaczycie wspaniale zachowaną zabudowę z epoki industrialnej, a spacerując po Yonge-Dundas, poczujecie się jak na nowojorskim Time Square. Wjeżdżając na platformę widokową CN Tower, będziecie mogli podziwiać panoramę miasta i jeziora Ontario. Budynek dumnie plasował się przez 34 lata na podium, wśród najwyższych budowli świata. W 2017 roku musiał odstąpić palmę pierwszeństwa Burdż Chalifa w Dubaju.

Przy ładnej pogodzie warto skorzystać z rejsu na Toronto Island, aby odpocząć od zgiełku i szumu miasta.

Dzień 3:
Dzień 3:

Przed wami niezapomniana, całodzienna wyprawa do Wodospadów Niagara liczących sobie 10 tysięcy lat, oddalonych o około 130 km od Toronto. Czekają was zapierające dech w piersiach widoki podczas spaceru wzdłuż urwistego brzegu rzeki. Z wieży Skylon Tower będziecie mogli podziwiać przepiękną panoramę na przełom rzeki po amerykańskiej stronie. Następnie warto udać się do pobliskiego miasteczka Niagara-on-the-Lake, gdzie poza piękną, wiktoriańską zabudową, można spotkać polski akcent, ponieważ podczas I Wojny Światowej funkcjonował tu ośrodek szkoleniowy dla polskich ochotników – Tadeusz Kościuszko Camp. W wyniku epidemii grypy, jaka nawiedziła to miejsce w 1918 r. kilkudziesięciu polskich żołnierzy zostało pochowanych na pobliskim cmentarzu.

Wieczorem wrócicie do hotelu w Toronto.

Dzień 4:
Dzień 4:

Po wykwaterowaniu przejedziecie do największego miasta francuskiej części Kanady – Montrealu. Miasto powstało jako niewielka osada francuska, a ku czci króla zostało nazwane Mont Royal, stąd też wywodzi się jego obecna nazwa.

Wieczorem będziecie mieli okazję do zaznajomienia się z miastem, przejściem się nabrzeżną promenadą Starego Portu i zobaczeniem jak wygląda nocne życie lokalnych mieszkańców. 

Dzień 5:
Dzień 5:

Zwiedzanie Montrealu rozpoczniecie od zobaczenia parku olimpijskiego, powstałego w 1978 roku. Będziecie tam mogli wjechać na najwyższą na świecie krzywą wieżę i z góry obserwować obiekty olimpijskie. Na wzgórzu królewskim zobaczycie renesansowe oratorium świętego Jerzego, które jest zarazem najwyższym kościołem Kanady. W centrum zobaczycie gotycką katedrę Notre Dame, ratusz, a przechadzając się po brukowanych, wąskich uliczkach  poczujecie się jak w innym stuleciu, podziwiając budynki z poprzednich epok.

Dzień 6:
Dzień 6:

Po wykwaterowaniu przejedziecie do Quebecu – jednego z najstarszych miast, założonych przez Europejczyków w Ameryce Północnej. Przespacerujecie się między zabytkowymi kamienicami, butikami i galeriami, zobaczycie gwarne placyki, aby poczuć wyjątkowy, niegdysiejszy klimat miasta. Deptakiem Dufferin dotrzecie do chluby Quebec City - hotelu–zamku Château Frontenac.

Dzień 7:
Dzień 7:

Po wykwaterowaniu przejedziecie na lotnisko w Quebec City. Tam oddacie samochód i wsiądziecie do samolotu lecącego do Calgary. Po przylocie ponownie wsiądziecie za kierownicę i udacie się do malowniczego miasteczka Banff, wciśniętego pomiędzy szczyty Gór Skalistych. Warto wybrać się również nad położone nieopodal, niezwykle turkusowe jezioro Lake Louise, w którego tafli odbija się zjawiskowy lodowiec Victoria.

Dzień 8:
Dzień 8:

Dzisiejszego dnia pokonacie trasę wiodącą do Kamloops , miasteczka malowniczo położonego nad rzeką Thompson.

Dzień 9:
Dzień 9:

Po wykwaterowaniu przejedziecie do Whistler, miejsca gdzie rozgrywały się zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2010 roku. Ponadto jest to miejscowość słynąca z bajecznych krajobrazów , które będziecie mogli podziwiać wjeżdżając jedną z najdłuższych kolejek gondolowych "Peak 2 Peak", na Mount Whistler i Mount Blackcomb.

Dzień 10:
Dzień 10:

Dzisiaj przejedziecie do Vancouver, największego miasta Kolumbii Brytyjskiej. Po drodze wskazany jest postój i krótki spacer do imponującego Shannon Falls – wodospadu liczącego 350 metrów.

Dalej, po niespełna godzince jazdy osiągniecie swój cel na ten dzień. Vancouver jest niekiedy nazywane „miastem ogrodów”, dlatego warto odetchnąć po kilku dniach jazdy w parku Stanley’a, gwarantującego bliskość z naturą w centrum miasta i przepiękne widoki z „prospect point”.

Dzień 11:
Dzień 11:

Kolejny dzień, w którym możecie bliżej zasmakować klimat Vancouver. Odwiedzicie targ rybny na wyspie Granville, przespacerujecie się po najstarszej dzielnicy miasta – Gastown, z zachowanymi wiktoriańskimi kamienicami i zabytkowym zegarem parowym, a z wieży widokowej Vancouver Lookout popatrzycie na miasto z lotu ptaka.

Dzień 12:
Dzień 12:

Kanadyjska przygoda dobiega końca. Po wykwaterowaniu jedziecie na lotnisko w Vancouver, skąd nastąpi odlot do Polski.

W cenie:
  • Przelot wewnętrzny;
  • Zakwaterowanie w hotelach 2/3*, w pokojach dwuosobowych;
  • Wynajem samochodu;
  • TravelBox z planem zwiedzania;
  • Ubezpieczenie KL i NNW
Poza ceną:
  • Przelot międzynarodowy;
  • Wyżywienie;
  • Opłaty paliwowe i parkingowe;
  • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
Masz pytania? skontaktuj się z nami
Oddzwonimy!