JAPONIA - pociągiem self drive

JAPONIA - pociągiem self drive

Japonia to niezwykłe miejsce spójnie łączące wielowiekową tradycję z nowoczesnością, a piękno przyrody współgra z postępem technicznym. Zapraszamy na podróż pośród mistycznych świątyń, majestatycznych zamków, pięknych ogrodów oraz niecodziennej kultury i obyczajów.
Termin
Wyjazd zorganizujemy w wybranym terminie.

Długość wyjazdu
11 dni

Minimalna ilość uczestników
2
Cena za osobę
7 245 zł
Masz pytania? Odpowiemy na nie:


Dzień 1 - Warszawa
Dzień 1 - Warszawa

W godzinach popołudniowych wylatujecie z Warszawy do Tokio Narita. Czeka was nocny przelot do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dzień 2 - Tokio
Dzień 2 - Tokio

W godzinach porannych lądujecie na lotnisku i po przejściu wszystkich formalności celnych udacie się do hotelu.

Po chwili wytchnienia czas na pierwsze spotkania z orientem. Wybierzecie się na spacer po rozległym Parku Ueno, powstałego na terenie dawnej świątyni, a na którego terenie znajdują się świątynie i muzea. Masa Japończyków przychodzi zjeść posiłek i odpocząć na trawie. Warto odbyć spacer nad stawami i odwiedzić Ueno Toshogu Shrine. Następnie przejdziecie pod Uniwersytet Tokijski, aby zobaczyć jedną z czołowych uczelni świata, a przy okazji Czerwoną Bramę – zabytek z okresu Edo oraz miłorzęby japońskie.

Wieczorem proponujemy odwiedzić Stare Miasto i znajdującą się tam świątynię Sensoji i ogród Demboin.

Dzień 3 - Tokio
Dzień 3 - Tokio

Dzień rozpoczniecie od wizyty w  Pałacu Cesarskim i jego ogrodach. Cały kompleks otoczony jest fosami do których prowadzą nieliczne mosty. Stamtąd warto przejść do najbogatszej dzielnicy w Azji, czyli Ginzy, gdzie znajduje się wiele markowych domów towarowych, butików, a także wykwintnych restauracji i kawiarni. Następnie zobaczycie Wieżę Tokijską, przez lokalnych nazywaną wieżą Eiffla, po czym traficie do dzielnicy rozrywkowo – handlowej Shibuya oraz Harayuku, która jest niekwestionowanym królestwem mody oraz idealnym miejscem do obserwacji japońskiej popkultury młodzieżowej. Wieczorem zachęcamy do odwiedzenia wieży tokijskiego magistratu, skąd rozpościera się urzekająca panorama miasta (wstęp za darmo).

Dzień 4 - Kamakura - Hakone
Dzień 4 - Kamakura - Hakone

Rankiem wsiadacie na pokład szybkiego pociągu shinkansen i przejedziecie do Kamakury, tam zobaczycie Wielkiego Buddę w świątyni Kotoku – In. Jest to znak rozpoznawczy miasta i jeden z jego najpopularniejszych widoków. Jednocześnie Kamakura to jedno z nielicznych miejsc w podróży, kiedy można udać się nad ocean, na plażę. Jednak nie ma co się aż nadto rozleniwiać, ponieważ czeka was jeszcze ekscytująca wycieczka do Hakone, które jest częścią parku narodowego Fudżi – Hakone – Izu. Po przybyciu na stację kolejową Odawara, przy pomocy kilku rodzajów transportu, w tym kolejki linowej, dostaniecie się do górskiego obszaru, skąd roztaczają się malownicze widoki na góry.

Powrót do Tokyo.

Dzień 5 - Kioto
Dzień 5 - Kioto

Poranny przejazd shinkansenem do Kioto. Po zakwaterowaniu i chwili oddechu warto udać się do Kyoto Imperial Palace (Pałacu Cesarskiego do 1868 r.), położonego pośród rozległego ogrodu. Następnie udacie się na stację Kioto, skąd odjedziecie do Nary. Po krótkiej przejażdżce dzieli was już tylko bardzo krótki spacer do świątyni Fushimi Inari Shrine - coś pięknego. Do świątyni prowadzi 1000 bram tori ułożonych jedna za drugą. Wieczorem, po powrocie do Kioto, z wieży położonej obok stacji ujrzycie zachwycającą panoramę miasta.

Dzień 6 - Kioto
Dzień 6 - Kioto

Dzisiaj odkryjecie najpiękniejsze zakątki Kyoto, a najlepiej przemierzać je na wynajętych jednośladach. Pierwszym, obowiązkowym punktem jest Sanjusangendo – ten drewniany gmach mieści 1001 posągów bogini Kannon. Następnie zobaczycie buddyjską świątynię Kiyomizudera temple. Cały teren wokół świątyni to dystrykt Higayishima, pełen starej zabudowy, ale i straganów ze słodkościami, czekoladkami, pamiątkami w bardzo przystępnych cenach.

Później zobaczycie Ginkakuji (Silver Pavilion) ze wspaniałymi ogrodami. Do samej świątyni prowadzi tzw. Ścieżka Filozofów (Philosophers’ Path), która zachwyca w okresie kwitnienia wiśni. Po opuszczeniu terenu świątyni przyszedł czas na Gion - najstarszą dzielnicę Kyoto, gdzie geiko przechadzają się pomiędzy wąskimi uliczkami. Po przejściu całego Gion warto udać się do Teatru Kabuki na wieczorny spektakl.

Dzień 7 - Hiroszima
Dzień 7 - Hiroszima

Po wykwaterowaniu udacie się na stację, skąd odbędziecie podróż do Hiroszimy. Po zakwaterowaniu rozpoczniecie zwiedzanie od tego, co w Hiroszimie najważniejsze, czyli A Bomb-Dome  z 1915 r. nad którym to ostańcem wybuchła bomba. Warto przejść się po Parku Pokoju i odwiedzić Museum Peace Memorial, aby choć na chwilę zadumać się nad tragiczną historią tego kraju. Wieczorem odwiedzicie Hiroshima Downtown, aby spróbować lokalnego specjału - Okonomiyaki.

Dzień 8 - Miyajima
Dzień 8 - Miyajima

Dzisiaj odbędziecie niezwykle sceniczną, a zarazem mistyczną wyprawę na wyspę Miyajima, uważaną niegdyś za wyspę bogów. Docierając do brzegu zobaczycie wyłaniające się z morskich toni najsłynniejsze wrota Japonii, czyli portal z czerwonego drewna kamforowego, będący bramą do świątyni Itsukushima. Owe wrota symbolizują przejście ze świata ziemskiego, do świata, ktory był zamieszkiwany przez bogów. Sama świątynia pochodzi z VI w., a od 1996 roku widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Powrót do hotelu w Hiroszimie.

Dzień 9 - Himeji - Tokio
Dzień 9 - Himeji - Tokio

Dzisiejszego dnia czeka was podróż powrotna do Tokio, jednak zanim tam dotrzecie. zrobicie krótki przystanek, aby podziwiać jedną z najpiękniejszych budowli całej Japonii - Zamek Himeji, zwany Zamkiem Białej Czapli. Jest to doskonały przykład architektury warownej pochodzącej z czasów szogunów. Przepiękna sceneria stała się plenerem do jednego z filmów o Jamesie Bondzie, a także kilku produkcji Akiry Kurosawy.

Dzień 10 - Nikko
Dzień 10 - Nikko

Dzisiaj zobaczycie Nikko i jego kompleksy świątynne wpisane na światową listę dziedzictwa. Obowiązkowym punktem jest wizyta w świątyni Toshogu Shrine zbudowanej w 1617. Znajduje się tu słynna płaskorzeźba przedstawiająca trzy mądre małpy z zasłoniętymi oczami, uszami i ustami. Następnie będziecie mieli okazję zobaczyć inne świątynie spośród kompleksu – Rinnoji, Futarasan i Taiyuinbyo. Jeżeli wystarczy czasu, można udać się wodospadu Kegon nad jeziorem Chuzenijko Onsen..
Powrót na nocleg do Tokio.

Dzień 11 - Tokio - Warszawa
Dzień 11 - Tokio - Warszawa

Wczesnym rankiem wykwaterowujecie się i żegnacie się z niezwykłą Japonią. W drodze na lotnisko ostatni raz czujnie będziecie spoglądać na mijane krajobrazy, aby jak najdłużej pozostawić w pamięci piękne wspomnienia.

W cenie:

 

 • Zakwaterowanie w hotelach 2/3*, w pokojach dwuosobowych;
 • Bilety pociągowe na terenie całej Japonii;
 • TravelBox z planem zwiedzania;
 • Konsultacje i pomoc dostępne 24 h/dobę
 • Ubezpieczenie KL i NNW
Poza ceną:
 • Wyżywienie;
 • Przelot międzynarodowy;
 • Bilety wstępów - ok. 145 zł (4500 jenów);
 • Bilety komunikacji miejskiej - ok. 285 zł (8820 jenów);
 • Wynajem rowerów w Kioto - ok. 32 zł (1000 jenów);
 • Wydatki własne
Masz pytania? skontaktuj się z nami
Oddzwonimy!