ETIOPIA - Historyczne dziedzictwo

ETIOPIA - Historyczne dziedzictwo

Termin
Wyjazd zorganizujemy w wybranym terminie.

Długość wyjazdu
7 dni

Minimalna ilość uczestników
2
Cena za osobę
8 930 zł
Dopłata do pokoju jednoosobowego
1 030 zł
Masz pytania? Odpowiemy na nie:


Dzień 1 - Bahir Dar
Dzień 1 - Bahir Dar

Po przylocie do Addis Abeby i przejściu wszelkich formalności granicznych, nasz lokalny przedstawiciel przywita was na lotnisku i zabierze na śniadanie w jednej z najlepszych restauracji. Następnie, ponownie wsiądziecie na  pokład samolotu, którym dostaniecie się do położonej tuż nad Jeziorem Tana, miejscowości Bahir Dar.  Po zakwaterowaniu odbędziecie rejs statkiem po największym jeziorze w Etiopii. Podczas niego zobaczą Państwo monastyry Ura Kidane Mehret oraz Azwa Mariam, znane z imponujących, kolorowych fresków przedstawiających sceny biblijne.

 

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 2 – Gondar
Dzień 2 – Gondar

Dzisiaj przejedziecie do Gondar – stolicy Cesarstwa Etiopii z przełomy XVII i XVIII wieku. Tam zobaczycie kompleks pałaców cesarskich, zbudowanych w stylu europejskiego średniowiecza z wyraźnymi napływami arabskimi i indyjskimi oraz kościół Debre Birhan Selassie, którego wewnętrzne ściany pokryte są niezwykłymi obrazami malowanymi na płótnie.

 

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 3 – Park Narodowy Semien
Dzień 3 – Park Narodowy Semien

Dzisiaj przyszedł czas na zasmakowanie etiopskiej przyrody, dlatego odwiedzicie Park Narodowy Semien, zajmujący powierzchnię 180 km2.  Charakterystyczną cechą rzeźby są płaskowyże rozdzielane przez liczne doliny oraz zróżnicowana flora. Jednak to, co najważniejsze to niezapomniane, zapierające dech w piersiach widoki na Góry Semien.
Powrót do hotelu w Gondar na nocleg.

 

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 4 – Aksum
Dzień 4 – Aksum

Po śniadaniu nastąpi przejazd na lotnisko, a stamtąd przelot w kierunku Aksum - najstarszej stolicy Etiopii. Odwiedzicie tu Muzeum Archeologiczne oraz Kościół Matki Bożej z Syjonu, w którym, wg tradycji etiopskiego kościoła, przechowywano niegdyś Arkę Przymierza, a która to dzisiaj przebywa w Kaplicy Tablic – zlokalizowanej nieopodal. Po południu zaplanowana jest wizyta na słynnym „polu Steli” oraz w rezydencji królowej Saby.

 

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 5 – Lalibela
Dzień 5 – Lalibela

Po śniadaniu przelot do Lalibeli – świętego miejsca dla Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego, do którego zmierzają liczne pielgrzymki chrześcijan. Słynie z jedenastu wykutych w litej skale monumentalnych kościołów, których część dzisiaj odwiedzicie, zbudowanych na zlecenie cesarza Lalibeli w XII–XIII wieku. W 1978 roku wpisano je na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.

 

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 6 –Lalibela
Dzień 6 –Lalibela

Rankiem przejedziecie na mule do półkolistego, monolitycznego kościoła Asheten Mariam, pochodzącego z XIII wieku. Ze szczytu wzgórza będzie można podziwiać wspaniały widok na okolicę, w tym na miasto Lalibela. Po południu odwiedzicie drugą i trzecią grupę kościołów Lalibeli.

 

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 7 – Addis Abeba
Dzień 7 – Addis Abeba

Przelot do Addis Abeby. Po południu odwiedzicie Muzeum Narodowe, zawierające w swoich zbiorach wiele znalezisk archeologicznych, jak choćby „Lucy” – szkieletu żeńskiego osobnika Australopithecus afarensis, a także wybierzecie się na Górę Entoto - najwyższy szczyt Addis, który był miejscem pierwszego pałacu cesarza Menelika II, założyciela obecnej stolicy. Wieczorem odbędzie się pożegnalna kolacja w jednej z najlepszych tradycyjnych restauracji w Addis, gdzie będzie można zobaczyć ludowe tańce Etiopczyków i skosztować różnorodnych potraw.

 

Po zakończeniu przejazd na lotnisko i przelot do Polski.

*Możliwość przedłużenia pobytu na Chale Island w Kenii.

W cenie:
 • zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym;
 • wyżywienie pełne - śniadania, obiady, kolacje, chyba że podano inaczej;
 • bilety wstępów do atrakcji objętych programem;
 • wszystkie transfery lotniskowe;
 • lokalni przewodnicy;
 • opieka anglojęzycznego pilota podczas całego pobytu w Etiopii;
 • wypożyczenie lodzi na Jeziorze Tana;
 • ubezpieczenie turystyczne
Poza ceną:
 • przelot z Polski do Addis Abeby;
 • przeloty wewnętrzne;
 • nieobligatoryjne napiwki;
 • wiza - 50 USD
Masz pytania? skontaktuj się z nami
Oddzwonimy!