Wszystko czego pragniesz od Meksyku

PLN 15 000

Wszystkich, chcących przeżyć niezapomnianą podróż swojego życia zapraszamy do Meksyku! Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy program wyprawy. Z polskim przewodnikiem poznacie bogate dziedzictwo kulturowe starożytnych cywilizacji, najpiękniejsze zabytki epoki kolonialnej oraz życie współczesnych Meksykanów. Zobaczycie osobliwości przyrody – zapierające dech w piersiach wodospady i kaniony oraz unikatową faunę. Będzie także okazja, by wypocząć na tropikalnych plażach Morza Karaibskiego i Oceanu Spokojnego...

Oferta

Wszystkich, chcących przeżyć niezapomnianą podróż swojego życia zapraszamy do Meksyku! Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy program wyprawy. Z polskim przewodnikiem poznacie bogate dziedzictwo kulturowe starożytnych cywilizacji, najpiękniejsze zabytki epoki kolonialnej oraz życie współczesnych Meksykanów. Zobaczycie osobliwości przyrody – zapierające dech w piersiach wodospady i kaniony oraz unikatową faunę. Będzie także okazja, by wypocząć na tropikalnych plażach Morza Karaibskiego i Oceanu Spokojnego…

Cena za osobę:
15 000 zł

Terminy:
ustalane na Państwa życzenie, program może być zrealizowany już od 2 osób

 

W cenie:mapka meksyk z logo
transfery klimatyzowanym autobusem, hotele 3*/4* ze śniadaniami (np. Royal Zona Rosa w Mexico City, Villas Kin Ha w Palenque) i opcją all inclusive w Playa del Carmen, opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika, bilety wstępu do miejsc z oferty, napiwki w hotelach i restauracjach, ubezpieczenie KL i NNW.

Poza ceną:
napiwki dla kierowcy i pilota, wiza, wyżywienie niewymienione (ok. 30 zł/os dziennie), przeloty Polska – Meksyk – Polska ok. 3 000 – 4 000 zł/os.

Ew. dopłata do pokoju jednoosobowego: 2 000 zł

 

Program:

 

Dzień 1

Wylatujecie z Polski do stolicy kraju – miasta Meksyku. Po przylocie odpoczynek w hotelu.

Dzień 2

Odkrywanie każdego kraju warto rozpoczynać od jego stolicy. Dlatego ten dzień poświęcicie na spacer po mieście. Zobaczycie najważniejsze obiekty na głównym placu miasta – Zocalo. Później czas na wizytę w religijnym sercu Meksyku u stóp Matki Bożej z Guadelupe. Pełnego obrazu stolicy dopełni zwiedzanie niezwykle interesującej strefy archeologicznej Teotihuacan. (Ś)

Dzień 3

Rankiem wyruszacie, by odwiedzić najpiękniejsze jaskinie kraju w Cacahuamilpa. Następnie przejedziecie do sławnego „srebrnego miasta” Taxco. Zaznajomicie się z jego ciekawą historią i zobaczycie jego najładniejsze zabytki. (Ś)

Dzień 4

Jedziecie do uroczego kolonialnego miasta Puebla. W planie spacer po centrum miasta i zakupy na Rynku Parian, gdzie mieszkańcy sprzedają słynną ceramikę talavera. (Ś)

Dzień 5

Kierujecie się na południe kraju do stanu Oaxaca. Na początek będziecie mieli okazję, by podziwiać ruiny Monte Alban, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków. Później spacer po stolicy stanu o tej samej nazwie. W czasie spaceru wizyta na miejscowym targu i w sklepie z lokalnymi wyrobami z czekolady. (Ś)

Dzień 6

Dzień rozpoczniecie od wizyty w osobliwym miejscu – w Santa Maria del Tule rośnie owiane legendami jedno ze starszych i największych drzew obu Ameryk. Później czas na poznawanie miejscowego folkloru drogowego – pełna wrażeń podróż lokalnymi taksówkami przez wysokie góry do źródeł Hierve el Agua. Tam możliwość kąpieli i odpoczynku. Na koniec wizyta w fabryce produkującej mezcal, którego odmianą jest znana nam tequila. (Ś)

Dzień 7

Po intensywnym tygodniu zwiedzania czas na odpoczynek w małym kurorcie Puerto Escondido nad Oceanem Spokojnym. Po drodze do tego miejsca zatrzymacie się na jednej z dzikich plaż. (Ś)

Dni 8-9

Pełen relaks w Puerto Escondido, które oferuje bogactwo aktywności takich jak windsurfing, rejsy połączone z połowem ryb, czy nurkowanie (płatne we własnym zakresie). (Ś)

Dzień 10

Z nowymi siłami ruszacie na odkrywanie południowo-wschodniej części Meksyku. Na  początek rejs szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero. Będziecie mieli okazję zaobserwować wyjątkowe cuda przyrody, zobaczycie żyjące na wolności krokodyle, małpy i egzotyczne ptaki. Dzień zakończycie spacerem po klimatycznym mieście San Cristobal de las Casas. (Ś)

Dzień 11

Odwiedzicie dziś unikatową na skalę świata wioskę San Juan Chamula. Żyjący w niej Tzotzilowie kultywują zwyczaje przodków i uczęszczają do jedynego w swoim rodzaju kościoła, który stanowi prawdziwą mozaikę wyznań i rytów. Następnie przejeżdżając przez piękne góry i urokliwe wioski dotrzecie nad położone wśród tropikalnej roślinności wodospady Agua Azul. Na nocleg udacie się do miasta Palenque. (Ś)

Dzień 12

Czeka Was wczesna pobudka i wyjazd do starożytnego miasta Majów Yaxchilan. Śniadanie spożyjecie w dżungli, po przybyciu na miejsce. W trakcie dnia spędzonego w Yaxchilan czeka Was przeprawa łodziami przez rzekę Usumacinta i wypoczynek pod wodospadami Golondrinas. Na nocleg wracacie do Palenque. (Ś)

Dzień 13

Przed południem zaplanowaliśmy dla Was zwiedzanie strefy archeologicznej Majów w Palenque. Następnie wyruszycie na Półwysep Jukatan do kolonialnego miasta Campeche. Zapoznacie się z miastem i jego wyjątkową starówką. (Ś)

Dzień 14

Chichen Itza, symbol potęgi cywilizacji Majów, to jeden z siedmiu współczesnych cudów świata. Spędzicie tam cały dzień podziwiając wyjątkowe budowle i relaksując się kąpielą w cenocie Ikkil. Wieczorem przejedziecie do Playa del Carmen. (Ś)

Dni 15-17

Pożegnacie się z Meksykiem wypoczywając na pięknych plażach nad Morzem Karaibskim. Możliwość wydłużenia wypoczynku o jeden dzień (dodatkowy koszt 400zł/os) (Ś, O, K)


Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.