Pociąg Duma Afryki: od RPA do Tanzanii

PLN 49 800

Ta pełna przygód, 14-dniowa podróż przez RPA, Botswanę, Zimbabwe, Zambię i Tanzanię pokaże najwspanialsze zakątki Afryki. Przylądek Dobrej Nadzei, złoto, diamenty, parki narodowe, wino, dzikie zwierzęta, Wodospady Wiktorii, tunele, kaniony, sawanny, pustynie i złote plaże Oceanu Indyjskiego u wybrzeży Zanzibaru. To wszystko w magicznej podróży pociągiem rodem z XIX wiecznej Afryki.

Oferta

Ta pełna przygód, 14-dniowa podróż przez RPA, Botswanę, Zimbabwe, Zambię i Tanzanię pokaże najwspanialsze zakątki Afryki. Przylądek Dobrej Nadziei, złoto, diamenty, parki narodowe, wino, dzikie zwierzęta, Wodospady Wiktorii, tunele, kaniony, sawanny, pustynie i złote plaże Oceanu Indyjskiego u wybrzeży Zanzibaru. To wszystko w magicznej podróży pociągiem rodem z XIX wiecznej Afryki.
Przejazd pociągiem możliwy w obu kierunkach.

Terminy:
31.01 – 14.02.2017 r.
http://dumaafryki.pl/darmap.jpg
01.07 – 15.07.2017 r.
18.07 – 01.08.2017 r.
30.09 – 14.10.2017 r.
17.10 – 31.10.2017 r.

Cena:
49 800 PLN (przedział pulmanowski)
66 000 PLN (przedział typu deluxe)

W cenie:
Podróż All Inclusive, zawiera wszystkie noclegi, dodatkowe podróże, wyżywienie 3,4 razy dziennie, przekąski, wyrafinowane alkohole, wina, słodycze, cygara i wiele, wiele innych; ubezpieczenie KL+NNW

Poza ceną:
Przeloty Polska-RPA-Polska (ok. 2 500 zł), wizy, dodatkowe napiwki

Ew. dopłata do przedziału jednoosobowego: 22 120 PLN (pullman) lub 28 600 PLN (deluxe)

 

Program:

Dzień 1
Duma Afryki wyjeżdża ze stacji w Kapsztadzie i kieruje się do staroświeckiej wioski w Matjiesfontein, co będzie wspaniałym wprowadzeniem do podróży.

Dzień 2
Zabierzemy państwa do muzeum Kopalni Diamentów Big Hole w Kimberley, a następnie podróżując wzdłuż lokalnych jezior będzie można ujrzeć tysiące flamingów.

Dzień 3
Po lunchu na zabytkowej stacji Rovos Rail proponujemy zwiedzanie tej postkolonialnej administracyjnej stolicy RPA.

Dzień 4
Podczas dwudniowego pobytu w Zeerust, zostaną Państwo zakwaterowani w pięciogwiazdkowym hotelu Tau Lodge w rezerwacie Madikwe, skąd wybierzemy się na  popołudniowe safari.

Dzień 5
Całodzienne safari połączone z odrobiną lenistwa i noc spędzona w hotelu.

Dzień 6
Po porannym safari przejazd przez granicę z Botswaną i podróż w kierunku Zimbabwe.

Dzień 7
Formalności graniczne i przejazd przez Zimbabwe umilą wykłady prowadzone przez pokładowego historyka.

Dzień 8
Połowa podróży to postój w Victoria Falls nad samym brzegiem Wodospadów. Po zatrzymaniu się w hotelu, zabierzemy państwa w niesamowity rejs po rzece Zambezi.

Dzień 9
Tutaj proponujemy samemu odkrywać bajeczne Wodospady Wiktorii. Czy to przy grze w golfa, skoku na bungee, przelocie helikopterem, spacerowaniu wśród zwierząt, spływach po rzece i wielu innych oferowanych lokalnie atrakcji. Późnym popołudniem przejedziemy przez most graniczny zawieszony na wysokości 100m i wjedziemy do Zambii.

Dzień 10
Przejedziemy przez stolicę Lusakę i w drodze na północ będzie można wysłuchać wykładów pokładowego historyka.

Dzień 11
Tego dnia przejedziemy przez Serenje i Mpika w drodze do miasta Kasama, podziwiając równikową roślinność. W trakcie wykłady pokładowego historyka.

Dzień 12
W Kasamie zaprosimy Państwa na pieszą wędrówkę przez busz w pobliżu wodospadów Chisimba, będzie idealnym pożegnaniem Zambii.

Dzień 13
Postój w Makambako i spacer po mieście Mlimba, a następnie podróż przez imponujący rezerwat Selous, a następnie wykłady pokładowego historyka podczas podróży do Dar Es Salaam.

Dzień 14
Podróż niestety już się kończy tuż nad Oceanem Indyjskim w stolicy Tanzanii Dar es Salaam.
Kalkulacja ceny według kursu 1 PLN=4USD (rand południowoafrykański). Zmiana kursu randa może powodować zmianę ceny wyjazdu.