Cygaro z Fidelem czyli autentica Kuba

PLN 8 650

Kuba to kraj w którym możemy znaleźć absolutnie wszystko. Postkolonialne miasta, takie jak Trinidad, Hawana, czy Cienfuegos ukażą nam historię tej niesamowitej wyspy. Podążając śladami Krzysztofa Kolumba, możemy wejść do dżungli, spotkać się z Indianami, zerwać kwitnące na wolności orchidee, a potem posmakować prawdziwej kawy prosto z plantacji. Kuba to przede wszystkim kraj gdzie od początku przenika Cię ta atmosfera. To kraj gdzie biedni, ale szczęśliwi ludzie popijając rum grają i tańczą w rytmach salsy, popalając do tego ręcznie skręcane, aromatyczne cygaro.

Oferta

mapka-kuba-z-logoKuba to kraj w którym możemy znaleźć absolutnie wszystko. Postkolonialne miasta, takie jak Trinidad, Hawana, czy Cienfuegos ukażą nam historię tej niesamowitej wyspy. Podążając śladami Krzysztofa Kolumba, możemy wejść do dżungli, spotkać się z Indianami, zerwać kwitnące na wolności orchidee, a potem posmakować prawdziwej kawy prosto z plantacji. Kuba to przede wszystkim kraj gdzie od początku przenika Cię ta atmosfera. To kraj gdzie biedni, ale szczęśliwi ludzie popijając rum grają i tańczą w rytmach salsy, popalając do tego ręcznie skręcane, aromatyczne cygaro.

Odkryj Kubę z TravelMe!

Cena za osobę: 8 650 zł

Termin: rozpoczęcie programu w każdy wtorek

W cenie:

Transfery klimatyzowanymi busami, hotele 3* ze śniadaniami i opcją all inclusive w Varadero, opieka anglojęzycznego pilota, przewodnicy lokalni po zwiedzanych obiektach, bilety wstępu do miejsc z oferty, ubezpieczenie KL i NNW, wiza

Poza ceną:
napiwki dla kierowcy i pilota, wyżywienie niewymienione (ok. 50 zł/os dziennie), przeloty Polska – Kuba – Polska ok.  2 500 – 3 000 zł/os, opłata wylotowa ok. 100zł/os

 

Ew. dopłata do pokoju jednoosobowego: 2 000 zł

 

Program:

Dzień 1:
Przylatujecie do Hawany i nocujecie w hotelu. Odpoczynek i aklimatyzacja.

Dzień 2:
Poznawanie Kuby zaczynacie od zwiedzenia jego stolicy. Najpierw czeka Was spacer po starym historycznym centrum Hawany. Odwiedzicie Muzeum Rumu i degustujecie Guarapo, zobaczycie destylarnie Havana Club. Kolejne miejsca warte zobaczenia to Park Centralny Gran Teatro de La Habana, Kapitol i Malecon. Dalszy ciąg zwiedzania to nowoczesna Hawana, Plac Rewolucji i Uniwerstytet Hawany, Idąc śladami Hemingwaya dojdziecie do La Bodeguity, czyli kolebki Mojito. Na koniec dotrzecie do Galerii Rewolucji, w której zobaczycie początki rewolucji Fidela Castro. Wieczorem dla chętnym wyjście do kabaretu Tropicana.  (Ś)

Dzień 3:
Wyjazd do Pinar del Rio, zachodniej i bardzo zielonej prowincji Kuby. Rozpoczniecie od wizyty w fabryce cygar Casa de Tabaco, gdzie zobaczycie całą produkcję najsłynniejszych na świecie cygar. Następnie dotrzecie do Doliny Viñales, gdzie będziecie podziwiać niesamowite formacje skalne Mogoty w Los Jazmines. Następnie udacie sie w rejs łodzią w podziemnej rzece Cueva del Indio, a na koniec dnia ujrzycie prehistoryczne murale-  malowidła w jaskini wewnątrz najstarszej na Kubie skały oraz jaskinię miejscowych Indian. (Ś)

Dzień 4:
Rankiem przejedziecie do Santa Clara – miasta w środkowej części kraju, znanego dziś głównie za sprawą działalności Che Guevary. Odwiedzicie jego mauzoleum oraz poznacie historię słynnego pociągu. Po obiedzie kontynuujecie Waszą podróż do Sancti Spiritus, małego kolonialnego miasteczka założonego przed ponad 500 laty, którego zabudowa zachowała się w praktycznie niezmienionym stanie. Podczas spaceru po mieście zobaczycie najstarszy Kamienny Most na Kubie – Yayabo. Polecamy także wizytę w Muzeum Guayabera. Koniecznie odkryjcie nocne życie tego małego kolonialnego miasta! Nie można przegapić słynnej Casa de la Trova, gdzie tutejsi mieszkańcy będą chcieli nauczyć Was prawdziwej kubańskiej salsy. (Ś)

Dzień 5:
Ruszacie na podbój gór Escambray, znane ze swej flory i fauny oraz unikalnego mikroklimatu. Dotrzecie do kubańskiej farmy, gdzie podejrzycie lokalne życie mieszkańców, a na chętnych czeka jazda konna i lokalny obiad. Po południu zmierzacie do Doliny Cukrowych Wiatraków, by poznać historię wieży Manaca Iznaga i tamtejszych plantacji trzciny cukrowej.

Trynidad to kolejne miejsce które odwiedzicie tego dnia. W tym wczesno kolonialnym mieście zobaczycie kościół Świętej Trójcy, ze wspaniałym ołtarzem zdobionym kamieniami szlachetnymi oraz 300-letnimi malowidłami. Na Plaza Mayor jest mały bar, gdzie można skosztować koktajlu o enigmatycznej nazwie La Canchanchara – ponoć daje sporo szczęścia :). Wieczorem jedziecie do Cienfuegos nad ocean. (Ś)

Dzień 6:
Dziś zwiedzacie Cienfuegos, które Francuzi nazywali Perłą Karaibów. Niesamowita architektura i klimat południowoamerykański będzie towarzyszyć przy zwiedzaniu pałacu, katedry, placu głównego. Dalej wyjeżdżacie na Półwysep Zapata, znany na   świecie rezerwat ptaków w Parku Narodowym Montemar oraz największe bagna, będące okazem dziewiczej przyrody. Kolejnym przystankiem będzie Zatoka Świń, gdzie Amerykanie usiłowali przeprowadzić desant przeciwko Fidelowi Castro – tutaj możecie swobodnie popływać w Morzu Karaibskim lub zjeść obiad. W części Guama, bierzecie motorówkę i wieziemy Was wzdłuż Laguny Tresoro, docieracie do tubylczej wioski Taino, gdzie dowiecie się co nieco na temat życia dawnych mieszkańców Kuby. W drodze powrotnej dojedziecie na farmę krokodyli, gdzie hodowane są te gady. Na wieczór dotrzecie na swój zasłużony wypoczynek do Varadero. (Ś, K)

Dni 7-11:
Odpoczynek w hotelu na półwyspie Varadero  w systemie all inclusive. (Ś, O, K)

Dzień 12:

Ostatnie chwile na rajskich plażach Varadero. Powrót do Polski. (Ś)

 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Impreza realizowana przy min. 2 osobach.

Pobierz pełny program w PDF