KUBA - Cygaro z Fidelem, czyli autentica Cuba

KUBA - Cygaro z Fidelem, czyli autentica Cuba

Kuba to kraj w którym możemy znaleźć absolutnie wszystko. Postkolonialne miasta, takie jak Trinidad, Hawana, czy Cienfuegos ukażą nam historię tej niesamowitej wyspy. Podążając śladami Krzysztofa Kolumba, możemy wejść do dżungli, spotkać się z Indianami, zerwać kwitnące na wolności orchidee, a potem posmakować prawdziwej kawy prosto z plantacji.
Termin
Rozpoczęcie programu w każdy wtorek

Długość wyjazdu
12 dni

Minimalna ilość uczestników
2
Cena za osobę
8 650 zł
Dopłata do pokoju jednoosobowego
2 000 zł
Masz pytania? Odpowiemy na nie:


Dzień 1:
Dzień 1:

Przylatujecie do Hawany i nocujecie w hotelu. Odpoczynek i aklimatyzacja.

Dzień 2:
Dzień 2:

Poznawanie Kuby zaczynacie od zwiedzenia jego stolicy. Najpierw czeka Was spacer po starym historycznym centrum Hawany. Odwiedzicie Muzeum Rumu i degustujecie Guarapo, zobaczycie destylarnie Havana Club. Kolejne miejsca warte zobaczenia to Park Centralny Gran Teatro de La Habana, Kapitol i Malecon. Dalszy ciąg zwiedzania to nowoczesna Hawana, Plac Rewolucji i Uniwerstytet Hawany, Idąc śladami Hemingwaya dojdziecie do La Bodeguity, czyli kolebki Mojito. Na koniec dotrzecie do Galerii Rewolucji, w której zobaczycie początki rewolucji Fidela Castro. Wieczorem dla chętnym wyjście do kabaretu Tropicana. 

 

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 3:
Dzień 3:

Wyjazd do Pinar del Rio, zachodniej i bardzo zielonej prowincji Kuby. Rozpoczniecie od wizyty w fabryce cygar Casa de Tabaco, gdzie zobaczycie całą produkcję najsłynniejszych na świecie cygar. Następnie dotrzecie do Doliny Viñales, gdzie będziecie podziwiać niesamowite formacje skalne Mogoty w Los Jazmines. Następnie udacie sie w rejs łodzią w podziemnej rzece Cueva del Indio, a na koniec dnia ujrzycie prehistoryczne murale-  malowidła w jaskini wewnątrz najstarszej na Kubie skały oraz jaskinię miejscowych Indian.

 

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 4:
Dzień 4:

Rankiem przejedziecie do Santa Clara – miasta w środkowej części kraju, znanego dziś głównie za sprawą działalności Che Guevary. Odwiedzicie jego mauzoleum oraz poznacie historię słynnego pociągu. Po obiedzie kontynuujecie Waszą podróż do Sancti Spiritus, małego kolonialnego miasteczka założonego przed ponad 500 laty, którego zabudowa zachowała się w praktycznie niezmienionym stanie. Podczas spaceru po mieście zobaczycie najstarszy Kamienny Most na Kubie – Yayabo. Polecamy także wizytę w Muzeum Guayabera. Koniecznie odkryjcie nocne życie tego małego kolonialnego miasta! Nie można przegapić słynnej Casa de la Trova, gdzie tutejsi mieszkańcy będą chcieli nauczyć Was prawdziwej kubańskiej salsy.

 

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 5:
Dzień 5:

Ruszacie na podbój gór Escambray, znane ze swej flory i fauny oraz unikalnego mikroklimatu. Dotrzecie do kubańskiej farmy, gdzie podejrzycie lokalne życie mieszkańców, a na chętnych czeka jazda konna i lokalny obiad. Po południu zmierzacie do Doliny Cukrowych Wiatraków, by poznać historię wieży Manaca Iznaga i tamtejszych plantacji trzciny cukrowej.

Trynidad to kolejne miejsce które odwiedzicie tego dnia. W tym wczesno kolonialnym mieście zobaczycie kościół Świętej Trójcy, ze wspaniałym ołtarzem zdobionym kamieniami szlachetnymi oraz 300-letnimi malowidłami. Na Plaza Mayor jest mały bar, gdzie można skosztować koktajlu o enigmatycznej nazwie La Canchanchara – ponoć daje sporo szczęścia :). Wieczorem jedziecie do Cienfuegos nad ocean.

 

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 6:
Dzień 6:

Dziś zwiedzacie Cienfuegos, które Francuzi nazywali Perłą Karaibów. Niesamowita architektura i klimat południowoamerykański będzie towarzyszyć przy zwiedzaniu pałacu, katedry, placu głównego. Dalej wyjeżdżacie na Półwysep Zapata, znany na   świecie rezerwat ptaków w Parku Narodowym Montemar oraz największe bagna, będące okazem dziewiczej przyrody. Kolejnym przystankiem będzie Zatoka Świń, gdzie Amerykanie usiłowali przeprowadzić desant przeciwko Fidelowi Castro – tutaj możecie swobodnie popływać w Morzu Karaibskim lub zjeść obiad. W części Guama, bierzecie motorówkę i wieziemy Was wzdłuż Laguny Tresoro, docieracie do tubylczej wioski Taino, gdzie dowiecie się co nieco na temat życia dawnych mieszkańców Kuby. W drodze powrotnej dojedziecie na farmę krokodyli, gdzie hodowane są te gady. Na wieczór dotrzecie na swój zasłużony wypoczynek do Varadero.

 

Wyżywienie: śniadanie i kolacja

Dni 7-11:
Dni 7-11:

Odpoczynek w hotelu na półwyspie Varadero  w systemie all inclusive.

 

Wyżywienie: all inclusive

Dzień 12:
Dzień 12:

Ostatnie chwile na rajskich plażach Varadero. Powrót do Polski.

 

Wyżywienie: śniadanie

W cenie:
 • transfery klimatyzowanymi busami,
 • hotele 3* ze śniadaniami i opcją all inclusive w Varadero,
 • opieka anglojęzycznego pilota,
 • przewodnicy lokalni po zwiedzanych obiektach,
 • bilety wstępu do miejsc z oferty,
 • ubezpieczenie KL i NNW,
 • wiza
Poza ceną:
 • napiwki dla kierowcy i pilota,
 • wyżywienie niewymienione (ok. 50 zł/os dziennie),
 • przeloty Polska – Kuba – Polska ok.  2 500 – 3 000 zł/os,
 • opłata wylotowa ok. 100zł/os
Masz pytania? skontaktuj się z nami
Oddzwonimy!