IRAN – SKI FREERIDE SAFARI

PLN 5 280

Sporty zimowe to Twoja pasja? Uwielbiasz odkrywać nowe miejscówki do szaleństw na stoku i poza nim? Lubisz lub chciałbyś spróbować jazdy nie tylko na trasie, ale również w dziewiczym puchu i off-piste? Jeśli kręcą Cię właśnie takie rzeczy, to mamy dla Ciebie nie lada gratkę ;-)

Oferta

Sporty zimowe to Twoja pasja? Uwielbiasz odkrywać nowe miejscówki do szaleństw na stoku i poza nim? Lubisz lub chciałbyś spróbować jazdy nie tylko na trasie, ale również w dziewiczym puchu i off-piste? Jeśli kręcą Cię właśnie takie rzeczy, to mamy dla Ciebie nie lada gratkę 😉

Iran niejednokrotnie błędnie kojarzony z Arabami, zamieszkany jest przez przyjaznych, otwartych i gościnnych Persów . Obok obszarów pustynnych, wspaniałej kultury i dziedzictwa perskiego, oferuje niesamowite, wielkie i majestatyczne góry, w których zimą można uprawiać pierwszorzędne narciarstwo!

Jedziemy w góry Alborz, które rozciągają się niedaleko na północ od Teheranu i oferują trzy spore ośrodki narciarskie na wysokości od 2 do 4 tyś. m.n.p.m! Założeniem wyjazdu jest eksploracja jak największej ilości terenu – na stokach i poza nim. Pomoże nam w tym lokalny przewodnik, który będzie nas prowadził na jazdę off-piste przez cztery kolejne dni. Infrastruktura wyciągowa jest naprawdę niezła (gondole, kanapy, orczyki), dlatego nie potrzebujemy sprzętu turowego, aby dotrzeć do dziewiczych stoków i pomykać w puchu. Pozostałe dwa dni jazdy, są bez przewodnika więc można je przeznaczyć na trening zjazdowy lub wykorzystać zdobytą wiedzę w terenie i dalej śmigać freeride J Dla chętnych jest możliwość wycieczki ski-turowej bądź spróbowania wspinaczki w lodzie!

Podróż ma charakter objazdowy, co oznacza, że cały czas mamy do dyspozycji prywatny transport między ośrodkami i będziemy nocować w różnych miejscach pasma górskiego, w lokalnych hotelach i pensjonatach.

W górach spędzimy 6 dni, ale będzie również czas na zwiedzanie pięknego Teheranu, odpoczynek  i zanurzenie się w perskich klimatach.

Zobacz ofertę w PDF.

 

Termin: 

09.02.2018 – 17.02.2018

Ilość uczestników: 8 – 12

 

Cena za osobę:   

5 280 zł

Dopłata do pokoju jednoosobowego:

2 200 zł

 

W cenie:

 • zakwaterowanie 8 nocy w pokojach dwuosobowych – hotele i pensjonaty ***
 • 6 dni jazdy w resortach narciarskich
 • pełne wyżywienie: śniadania, luchbox, kolacje
 • opiekę pilota z Polski
 • jazdę z przewodnikiem wysokogórskim – dni 3-6
 • wycieczkę skiturową lub wspinaczkę lodową – opcja w dniu 7
 • przewodnika w Teheranie – dzień 8
 • wszystkie niezbędne transfery drogowe w Iranie

Poza ceną:

 • przelotu z Polski i z powrotem – proponujemy Turkish Airlines z Warszawy, koszt około 1500zł
 • karnetów narciarskich – około 30 € za dzień
 • sprzętu narciarskiego/ snowboardowego i lawinowego ABC – należy mieć własne
 • wizy – 50 €, pomagamy w jej wyrobieniu
 • napiwków
 • wszelkich innych rzeczy nie wymienionych w programie

 

Dzień 1

Przylatujemy do Teharanu późnym wieczorem. Transfer już czeka na nas na lotnisku i jedziemy do hotelu w Teheranie.

 

Dzień 2

Po śniadaniu prywatny bus zawozi nas do pierwszego resortu Darbandsar – około 1,5h jazdy. Kwaterujemy się w hotelu i idziemy zapoznać się z terenem narciarskim. Tego dnia, na rozgrzewkę jeździmy indywidualnie na tutejszych wyciągach.

 

Dni 3-6

Przez cztery dni eksplorujemy różne resorty (Darbandsar, Dizin, Shemshak, Tochal), w zależności od warunków śniegowych oraz stopnia zaawansowania uczestników J Przez cały czas mamy do dyspozycji naszego przewodnika i wykorzystując wyciągi jeździmy poza trasami, zakładając piękne linie! Dla osób preferujących jazdę na stoku, nie ma problemu, gdyż cały czas pozostajemy w granicach resortów narciarskich.

 

Dzień 7

To luźny dzień w górach, który możemy wykorzystać na wiele sposobów. Oprócz jazdy na stokach i poza nimi, możemy wybrać się na wycieczkę skiturową lub spróbować wspinaczki w lodzie – przewodnika oraz sprzęt wspinaczkowy mamy do naszej dyspozycji. Po południu jedziemy wszyscy razem do Teheranu na dwa ostatnie noclegi.

 

Dzień 8

Czas na odpoczynek i zaczerpnięcie perskiej kultury w kolorowym i pachnącym przyprawami Teheranie. Dla chętnych mamy do dyspozycji lokalnego przewodnika, który pokaże nam najciekawsze i niekoniecznie najbardziej popularne miejsca, zabierze na bazar i oryginalne zakupy. Wieczór spędzimy na piciu herbaty i paleniu shishy w perskiej knajpce.

 

Dzień 9

Rano jedziemy na lotnisko i wracamy do kraju.