Hinduskie niezwykłości i wyspy Lakszadiwy

PLN 9 400

Zapraszamy Was na wyprawę do Indii. Stworzyliśmy dla Was wyjątkowy program wyjazdu, który łączy zwiedzanie najbardziej znanych miejsc tego kraju z zakątkami nieznanymi turystom. Chcemy pokazać Wam zarówno wspaniałą naturę i krajobrazy Indii, jak też opowiedzieć o ich ciekawej historii i architekturze. Czeka na Was zarówno aktywne spędzanie czasu (np. podczas nocnego safari), jak też odpoczynek na dziewiczych plażach Archipelagu Lakszadiwy… Odkryjcie Indie z TravelMe!

Oferta

Zapraszamy Was na wyprawę do Indii. Stworzyliśmy dla Was wyjątkowy program wyjazdu, który łączy zwiedzanie najbardziej znanych miejsc tego kraju z zakątkami nieznanymi turystom. Chcemy pokazać Wam zarówno wspaniałą naturę i krajobrazy Indii, jak też opowiedzieć o ich ciekawej historii i architekturze. Czeka na Was zarówno aktywne spędzanie czasu (np. podczas nocnego safari), jak też odpoczynek na dziewiczych plażach Archipelagu Lakszadiwy…

Odkryjcie Indie z TravelMe!Indie z logo

Cena za osobę:
9 400 zł

Terminy:
Impreza realizowana od 2 osób w dowolnym terminie

 

W cenie:

transfery lądowe i wodne, hotele 3* ze śniadaniami (np. Aster Inn w Delhi, Taj Villia w Agrze), bungalow na plaży z opcją 3 posiłków (FB) podczas pobytu na Lakszadiwach, opieka anglojęzycznego pilota/kierowcy w trakcie całego wyjazdu oraz przewodników lokalnych na wycieczkach po Delhi, Dżajpurze, Agrze i Koczinie, bilety wstępu do miejsc z oferty, przejazd rikszą po targu w Starym Delhi, jazda na słoniu/jeepem w Forcie Amber w Dżajpurze, bilet na spektakl Kathakali, rejs barką w Alleppey, ubezpieczenie KL i NNW

Poza ceną:
napiwki, wiza, jedna z wycieczek w Parku Narodowym Peryiar (wg cennika z oferty), wyżywienie niewymienione (ok. 30 zł/os dziennie), przeloty (Polska – Indie – Polska ok. 2 000 – 2 500 zł/os; 3 loty wewnątrz Indii ok. 1 400 zł/os)

Ew. dopłata do pokoju jednoosobowego: 2 800 zł

Program:

Dzień 1

Wasza wyjątkowa podróż do Indii rozpocznie się lotem do stolicy tego kraju – New Delhi. Po przylocie czas na aklimatyzację w hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu wyruszacie na zwiedzanie Delhi. Na początku oddacie cześć Mahatmie  Ghandiemu w jego mauzoleum Raj Ghat. Następnie odwiedzicie Dżami Masdżid – największy meczet w Indiach oraz minaret Kutb Minar. Wielką atrakcją tego dnia będzie wizyta na gwarnym targu Chandni Chowk, gdzie będziecie mieli okazję przejechać się tradycyjną indyjską rikszą. Później poznacie kilka ważnych i pięknych przykładów XX-wiecznej architektury indyjskiej – świątynię Lakszmi Narajany, Bramę Indii oraz zespół budynków rządowych. (Ś)

Dzień 3

Rankiem, posileni śniadaniem, wyjedziecie z Delhi, by odkryć wyjątkowe i nieznane masom turystów miejsce na mapie Indii – miasteczko Churu w Radżastanie. Zatrzymacie się w dawnej rezydencji arystokratycznej – haweli – i będziecie mieli okazję poznać życie zachodnich Indii. (Ś)

Dzień 4

Przed południem będziecie mogli nacieszyć się jeszcze unikalną atmosferą Churu. Po opuszczeniu haweli przejedziecie do Dżajpuru, gdzie wieczorem, po zakwaterowaniu się spędzicie czas odwiedzając lokalny targ. (Ś)

Dzień 5

Po śniadaniu wyruszacie na zwiedzanie Dżajpuru. Zobaczycie majestatyczny Fort Amber,  do którego dostaniecie się na grzbiecie słonia (bądź jeepem). Następnie zwiedzanie centrum miasta z Pałacem Miejskim i XVIII-wiecznym obserwatorium astronomicznym. (Ś)

Dzień 6

Po noclegu w Dżajpurze wyruszycie do miasta Agra. Po przybyciu do hotelu odwiedzicie niezwykły Czerwony Fort.

Dla chętnych wieczorem możliwość obejrzenia wyjątkowej sztuki teatralnej, której akcja nawiązuje do historii miłości budowniczego Tadż Mahalu – Szahdżahana. (Ś)

Dzień 7

O świcie zobaczycie jeden z najbardziej znanych i wyjątkowych obiektów na świecie – Tadż Mahal. Czeka was zapierający dech w piersiach widok wschodu słońca nad tym wielkim dowodem miłości Szahdżahany do jego zmarłej żony.

Powrót do hotelu na śniadanie i przejazd na lotnisko do Dehli, skąd odlecicie do Koczin na południu kraju. Odpoczynek w hotelu. (Ś)

Dzień 8

Tego dnia wybierzecie się na zwiedzanie miasta Koczin. Zobaczycie Fort Koczin, w którym znajduje się katolicki kościół św. Franciszka z XVI wieku wraz z grobem Vasco da Gamy. Po południu udacie się w kierunku Parku Narodowego Periyar, gdzie w jednym z hoteli zakwaterujecie się i przenocujecie. (Ś)

Dzień 9

Czeka Was pełen wrażeń dzień, podczas którego będziecie odkrywać nieprzeciętne bogactwo naturalne Parku Narodowego Peryiar.

Do wyboru jest wiele aktywności:

  • Rafting na bambusowych tratwach połączony z przyjemną wędrówką wśród malowniczych krajobrazów Parku (45 USD/os, lunch w cenie)
  • rejs statkiem po Jeziorze Preyiar – najwygodniejszy sposób na podziwianie fauny i flory Paku Narodowego (19 USD/os)
  • Całodzienna trekking po Parku – okazja do zaobserwowania egzotycznych zwierząt: słoni, wargaczów, gaurów w ich naturalnym środowisku. (36 USD/os, lunch w cenie)
  • Safari po dżungli – pełne wrażeń odkrywanie dzikiej przyrody w dżungli w połączeniu z wizytą na plantacji kardamonu i rejsem kajakiem po Jeziorze Gavi. (54 USD/os, lunch w cenie).
  • Nocny patrol dżungli – wyjątkowa trekking rozpoczynający się wieczorem. Eksploracja rezerwatu tygrysów nocą to test dla zmysłów i niesamowita okazja, by poznać życie świata przyrody w unikalnych okolicznościach. (27 USD/os)

Po dniu pełnym wrażeń wrócicie na odpoczynek do hotelu. (Ś)

 Dzień 10

Rano przejedziecie do miasta Alleppey. Tam wejdziecie na pokład tradycyjnej, hinduskiej barki, którą odbędziecie wspaniały rejs, podczas którego będziecie mieli świetną okazję, by obserwować życie miejscowej ludności. Rejs potrwa do następnego poranka. (Ś, O, K).

Dzień 11

Po zakończonym rejsie będzie czekało na Was śniadanie, a następnie wrócicie na lotnisko w Koczin, skąd odlecicie do na wyspę Agatti położoną na urokliwym archipelagu Lakszadiwy.

Po przylocie transfer promem na malowniczą wyspę Thinnakra. Rozpoczynacie czas relaksu… (Ś, K)

Dni 12-15

Kilka następnych dni spędzacie wypoczywając na Lakszadiwach korzystając z opcji all  inclusive w Waszym hotelu, a także licznych atrakcji dostępnych na wyspie takich jak nurkowanie, wycieczki na sąsiednie wyspy czy leniuchowanie w cieniu palmy 🙂 (Ś, O, K)

Dzień 16

Ostatni poranek w hotelu, a po nim transfer na lotnisko w Agatti  i lot do Koczin. Jeżeli harmonogram lotów korzystnie się ułoży, będziecie mogli zostawić swoje rzeczy w hotelu i udać się na spektakl klasycznego dramatu hinduskiego Kathakali. Po jego zakończeniu udajecie się do hotelu w celu wymeldowania, a następnie na lotnisko.

Lot powrotny do Polski. (Ś)

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Pobierz pełny program w PDF