Golf i Safari w Zimbabwe i Botswanie

PLN 8 240

Biuro podróży TravelMe zaprasza na wyjazd do Afryki południowej zaprojektowany specjalnie dla golfistów. Podróż z nami to okazja do podziwiania dzikiej przyrody podczas realizacji pasji, jaką jest golf. Ponadto, program obejmuje wizytę w licznych parkach narodowych, w tym Park Narodowy Wodospadów Wiktorii- jeden z cudów świata, wpisany na listę UNESCO. Odpowiednią regenerację w komfortowych warunkach zapewnią 4 i 5* hotele najwyższej klasy.

Oferta

zimbabwe_mapaBiuro podróży TravelMe zaprasza na wyjazd do Afryki południowej zaprojektowany specjalnie dla golfistów. Podróż z nami to okazja do podziwiania dzikiej przyrody podczas realizacji pasji, jaką jest golf. Ponadto, program obejmuje wizytę w licznych parkach narodowych, w tym Park Narodowy Wodospadów Wiktorii- jeden z cudów świata, wpisany na listę UNESCO. Odpowiednią regenerację w komfortowych warunkach zapewnią 4 i 5* hotele najwyższej klasy.

Podczas 14- dniowego wyjazdu uczestnicy będą mieli okazję grać na czterech polach golfowych na terenie Zimbabwe, które dostosowane są do potrzeb zarówno mniej, jak i bardziej zaawansowanych graczy. Po tygodniu sportowych zmagań, odpoczynek i kolejne wrażenia estetyczne zapewni wizyta we wspomnianych Wodospadach Wiktorii oraz safari w Parku Narodowym Chobe w Botswanie.

Esencją tej podróży jest gra na jednych z najlepszych afrykańskich pól golfowych. Nasza trasa wiedzie od stolicy Zimbabwe- Harare, położonego w północno- wschodniej części kraju, aż do Victoria Falls- miasta na zachodnim krańcu tego afrykańskiego państwa. Poruszać się będziemy zarówno drogą powietrzną jak i lądową, co umożliwi oglądanie afrykańskiej przyrody nawet podczas przejazdów.

 

Cena za osobę:

8 240 zł + 2 700 USD

Terminy:           

Na życzenie wyjazd od 2 osób

W cenie:

 • 12 noclegów w wymienionych hotelach 4* i 5*
 • Posiłki Full oraz Half Board – wymienione w programie
 • Przelot na trasie Johannesburg – Harare
 • Przelot na trasie Victoria Falls – Johannesburg
 • Opłaty wstępu na wymienionych polach golfowych
 • Opłaty „caddies”
 • Przewodnika – anglojęzycznego
 • Wymienione transfery drogowe
 • Kolację plemienną „Boma Dinner” w Victoria Falls
 • Zwiedzanie Wodospadów Wiktorii
 • Rejs o zachodzie słońca po rzecze Zambezi (Victoria Falls)
 • Opłaty wstępu do Parków Narodowych wymienionych w programie
 • Ubezpieczenie
 • Safari w Parku Narodowym Hwange, Zimbabwe
 • Safari w Parku Narodowym Chobe, Botswana
 • Wycieczki lokalne z przewodnikiem wymienione w programie (Bulawayo)

Poza ceną:

 • Wizy do Zimbabwe – 45USD
 • Przelotu z Polski i z powrotem – około 3000zł
 • Napiwków i innych wydatków nie wymienionych w programie

 

Program:

Dzień 1

W godzinach popołudniowych wylatujemy z Polski do Johannesburga.

Dzień 2

Po przylocie do Johannesburga w godzinach porannych, transfer do hotelu niedaleko lotniska. Ten dzień jest czasem na regenerację sił po podróży oraz aklimatyzację. (K)

Dzień 3

Po spokojnym poranku, około południa wylot do Harare- stolicy Zimbabwe. Na miejscu przywita nas lokalny przewodnik, który będzie się nami opiekował przez resztę pobytu. Wieczorem czas na integrację oraz wypoczynek przed pierwszym dniem gry w golfa. (Ś, O, K)

Dzień 4

Pierwsze spotkanie z golfem w Afryce. Rozgrywki na położonym nieopodal hotelu polu Chapman Golf Course, a po południu czas wolny, na zwiedzanie miasta i relaks przy hotelowym basenie. (Ś, O, K)

Dzień 5

Kolejny dzień sportowych zmagań. Tym razem gramy na drugim polu „Harare Royal” – najstarszym polu golfowym w Zimbabwe. (Ś, O, K)

Dzień 6

Około południa wyruszymy w kierunku Bulawayo- drugiego największego miasta w kraju. (Ś, O, K)

Dzień 7

Pobyt w Bulawayo to doskonała okazja do poznania odrobiny historii dawnej Rodezji podczas wycieczki do grobu Cecila John’a Rhodes’a. Ponadto zwiedzimy piękny Park Narodowy Matobo Hills, w którym chronione są liczne granitowe ostańce skalne oraz malowidła naskalne pochodzące z początków naszej ery. (Ś, O, K)

Dzień 8

Dalsze przygody z golfem, tym razem na polu Bulawayo Golf Course- najstarszym w Zimbabwe polu golfowym. (Ś, O, K)

Dzień 9

Przed południem wyjedziemy w stronę Parku Narodowego Hwange na popołudniowe safari, podczas którego zapoznamy się z afrykańską fauną (w Hwange żyją m. in. słonie, lwy, hieny, pumy, antylopy i wiele innych. (Ś, O, K)

Dzień 10

Niezapomnianych wrażeń dostarczy nam tego dnia gra w golfa w otoczeniu dzikiej przyrody Parku Narodowego Hwange. Po kilku godzinach gry wyruszymy do ostatniego miasta na naszej trasie- Victoria Falls. (Ś, O, K)

Dzień 11

Po śniadaniu  zwiedzimy jeden z siedmiu cudów świata- Wodospady Wiktorii, które będziemy oglądać z bliska podczas kilkugodzinnej wycieczki. Wieczorem będziemy mieli okazję podziwiać je z innej perspektywy i w niesamowitych kolorach zachodzącego słońca podczas rejsu po rzece Zambezi. (Śniadanie, Podwieczorek)

Dzień 12

Kolejny dzień szlifowania umiejętności golfowych, tym razem na Elephant Hills Golf Course. Po południu będziemy mieli czas wolny na indywidualne zwiedzanie Victoria Falls lub oglądanie wodospadów z pokładu helikoptera (opcje dodatkowe). Wieczorem weźmiemy udział w Boma Dinner- niezapomnianej kolacji w prawdziwie afrykańskim, plemiennym stylu. (Ś, K)

Dzień 13

Na koniec naszej afrykańskiej przygody pojedziemy na całodniowe safari do najstarszego parku narodowego w Botswanie- Chobe. Żyje tam m.in. 50 tysięcy słoni oraz liczne zebry, hipopotamy, pumy i inne drapieżniki. Wyprawa da nam szansę oglądania dzikiej afrykańskiej przyrody z dwóch perspektyw- wodnej (spływ po rzecze) oraz lądowej (game driver, safari jeepami) (Ś, O)

Dzień 14

Czas na pożegnanie z Afryką i wylot z Victoria Falls do Johannesburga, a następnie do Polski, gdzie wylądujemy kolejnego dnia rano. (Ś)

 

Pobierz pełny program wraz z opisem pól golfowych w PDF